صنایع دستی

بازسازی و بازسازی شبستان امامزاده آق امام بندر ترکمن

معاون میراث فرهنگی گلستان از بازسازی و بازسازی شبستان امامزاده آق امام بندر ترکمن توسط اداره کل اوقاف و امورخیریه استان و نظارت این معاونت اطلاع داد.

17 تیر 1399

بررسی ضوابط ارزیابی و درجه بندی اقامتگاه های سنتی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بررسی ضوابط ارزیابی و درجه بندی اقامتگاه های سنتی صورت گرفت.

15 تیر 1399

بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازسازی آسیب های قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکونولوژی نوین یک شرکت خارجی اطلاع داد.

11 خرداد 1399

خبرنگاران نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس - خبرنگاران - با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از سفر هموطنان به استان نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد.

3 خرداد 1399

آبراهه تاریخی سرآسیاب قیر مرمت شد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قیر و کارزین از مرمت و آواربرداری از سایر قسمت های آبراهه تاریخی دوران اسلامی سرآسیاب این شهرستان اطلاع داد.

2 خرداد 1399

دستگیری باند سارقان خانه های بافت تاریخی گرگان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گلستان گفت: با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، سه متهم در حین ارتکاب سرقت در یکی از خانه های بافت تاریخی گرگان (استرآباد) دستگیر شدند.

21 اردیبهشت 1399

میراث فرهنگی نمی تواند متولی برگزاری جشنواره ها باشد

خبرنگاران/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان عنوان نمود: نباید گردشگری را متناسب با برگزاری جشنواره بدانیم.

27 فروردین 1399

جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در بولاغلار نیر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از میراث فرهنگی اردبیل، قادر تقی زاده ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی این جشنواره اضافه نمود: این جشنواره طی روزهای پنج شنبه و آدینه این هفته در نیر اجرا می گردد.

12 فروردین 1399

اجرای زنده نساجی سنتی توسط کودک گلستانی در نمایشگاه تهران

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان از اجرای زنده نساجی سنتی توسط کودک گلستانی در بخش نمایشگاهی استان در سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران خبر داد.

9 فروردین 1399

عودلاجان ؛ نگین چاله میدان

محله عودلاجان یکی از محله های قدیمی و با صفای تهران است.

3 فروردین 1399

جشنواره ملی آش ایرانی به برند استان زنجان تبدیل شده است

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد شامگاه آدینه در آیین اختتامیه دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو- جاده ابریشم اضافه نمود: جشنواره ها زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری را فراهم می نمایند بنابراین وظیفه ما حمایت...

24 اسفند 1398

مرمت پشت بام و بادگیرهای خانه مجدالعلما اردکان

خبرنگاران/یزد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان از مرمت و بازسازی پشت بام و بادگیرهای یکی دیگر از خانه های رجال اردکان اطلاع داد.

21 اسفند 1398

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل تأسیسات گردشگری همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از شیوع کرونا برای مدیران تأسیسات گردشگری استان همدان اطلاع داد و اضافه کرد: ارائه آموزش های صحیح و اصولی در جلوگیری از انتشار این ویروس به طور جدی در دستور کار واقع شده...

14 اسفند 1398

لزوم استفاده حداکثری ازفرصت انتخاب تبریز به عنوان شهر گردشگری2018

به گزارش خبرنگاران، احمد محمدزاده پیش از ظهر پنجشنبه در در دومین جلسه ستاد حمایت از فرش دستبافت استان گفت: ارایه گزارش فعالیت های ستاد، تدوین و پیش بینی اقدامات مورد احتیاج در مورد موضوع انتخاب تبریز به عنوان پایتخت فرش جهانی، آمادگی برای عید 95، تدوین...

13 اسفند 1398

انجام 174 مورد بازدید از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی در یک روز

خبرنگاران: معاون اسکان و پذیرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: روز گذشته 174 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرهای خراسان رضوی انجام شد.

4 اسفند 1398