صنایع دستی

287 قلم شیء تاریخی در ساری کشف شد

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران از کشف 287 قلم شیء تاریخی در شهرستان ساری اطلاع داد.

4 مهر 1399

شروع فصل پنجم کاوش معبد لائودیسه

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند گفت: فصل پنجم برآورد ها معبد لائودیسه در تپه دوخواهران در حال اجرا است.

29 شهریور 1399

شروع عملیات مستندنگاری، حفاظت و بازسازی بیش از 40 قطعه تزئینات کاخ عالی قاپو

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریبا خطابخش صبح امروز 18 شهریورماه، با اعلام این مطلب گفت: تزئینات جداسازی شده، توسط کارشناسان حفاظت و بازسازی عالی قاپو به دلیل ارزش تاریخی که مربوط به دوره صفوی است، جمع...

23 شهریور 1399

طالقان از مناطق خاص گردشگری کشور است

فریدون محمدی در حاشیه سفر یک روزه معاون سرمایه گذاری و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به استان البرز گفت: تصمیمات کلیدی در جریان سفر دکتر تاجگردون برای توسعه گردشگری این استان گرفته شد.

15 شهریور 1399

کاهش جرائم میراث فرهنگی در استان اصفهان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان گفت: با کوشش های صورت گرفته، اصفهان جزو استان های پیشرو در تشکیل دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم میراث فرهنگی در کشور است.

1 شهریور 1399

چادرشب بافی، هنری درهم تنیده با ذوق و فرهنگ مردمان خراسان شمالی

یکی از صنایع دستی سنتی و زیبای خراسان شمالی، چادرشب بافی نام دارد، چادرشب، دست بافته دستگاهی، زیبا و رنگارنگ است و الیاف به کاررفته در آن معمولاً از ابریشم های الوان و در رنگ های زنده و شاد است.

28 مرداد 1399

صدور اولین مجوز گردشگری معدنی ایران به مجتمع سرب و روی انگوران زنجان

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند 19 خردادماه 99 گفت: اولین مجوز گردشگری معدنی ایران و ژئوتوریست در استان زنجان به نام مجتمع سرب و روی انگوران صادر شد. معدن سرب و روی انگوران اولین مجموعه معدنی است که این مجوز را...

22 مرداد 1399

بازسازی و بازسازی شبستان امامزاده آق امام بندر ترکمن

معاون میراث فرهنگی گلستان از بازسازی و بازسازی شبستان امامزاده آق امام بندر ترکمن توسط اداره کل اوقاف و امورخیریه استان و نظارت این معاونت اطلاع داد.

17 تیر 1399

بررسی ضوابط ارزیابی و درجه بندی اقامتگاه های سنتی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بررسی ضوابط ارزیابی و درجه بندی اقامتگاه های سنتی صورت گرفت.

15 تیر 1399

بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازسازی آسیب های قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکونولوژی نوین یک شرکت خارجی اطلاع داد.

11 خرداد 1399

خبرنگاران نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس - خبرنگاران - با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از سفر هموطنان به استان نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد.

3 خرداد 1399

آبراهه تاریخی سرآسیاب قیر مرمت شد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قیر و کارزین از مرمت و آواربرداری از سایر قسمت های آبراهه تاریخی دوران اسلامی سرآسیاب این شهرستان اطلاع داد.

2 خرداد 1399

دستگیری باند سارقان خانه های بافت تاریخی گرگان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گلستان گفت: با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، سه متهم در حین ارتکاب سرقت در یکی از خانه های بافت تاریخی گرگان (استرآباد) دستگیر شدند.

21 اردیبهشت 1399

میراث فرهنگی نمی تواند متولی برگزاری جشنواره ها باشد

خبرنگاران/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان عنوان نمود: نباید گردشگری را متناسب با برگزاری جشنواره بدانیم.

27 فروردین 1399

جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در بولاغلار نیر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از میراث فرهنگی اردبیل، قادر تقی زاده ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی این جشنواره اضافه نمود: این جشنواره طی روزهای پنج شنبه و آدینه این هفته در نیر اجرا می گردد.

12 فروردین 1399

اجرای زنده نساجی سنتی توسط کودک گلستانی در نمایشگاه تهران

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان از اجرای زنده نساجی سنتی توسط کودک گلستانی در بخش نمایشگاهی استان در سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران خبر داد.

9 فروردین 1399

عودلاجان ؛ نگین چاله میدان

محله عودلاجان یکی از محله های قدیمی و با صفای تهران است.

3 فروردین 1399

جشنواره ملی آش ایرانی به برند استان زنجان تبدیل شده است

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد شامگاه آدینه در آیین اختتامیه دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین المللی غذای کشورهای اکو- جاده ابریشم اضافه نمود: جشنواره ها زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری را فراهم می نمایند بنابراین وظیفه ما حمایت...

24 اسفند 1398

مرمت پشت بام و بادگیرهای خانه مجدالعلما اردکان

خبرنگاران/یزد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان از مرمت و بازسازی پشت بام و بادگیرهای یکی دیگر از خانه های رجال اردکان اطلاع داد.

21 اسفند 1398

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل تأسیسات گردشگری همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از شیوع کرونا برای مدیران تأسیسات گردشگری استان همدان اطلاع داد و اضافه کرد: ارائه آموزش های صحیح و اصولی در جلوگیری از انتشار این ویروس به طور جدی در دستور کار واقع شده...

14 اسفند 1398
تعداد: (22)