تصمیم گیری های تازه برای منطقه دارالخلافه تهران قدیم

به گزارش میهن دی ال، در نشست تعامل و همکاری در بازسازی و بازسازی باغ ملی بر لزوم احیای منطقه دارالخلافه در تهران قدیم تأکید شد. این خبر در بخش اخبار گردشگری و جدیدترین اخبار گردشگری درباره احیای منطقه دارالخلافه جای دارد.

تصمیم گیری های تازه برای منطقه دارالخلافه تهران قدیم

به نقل از ایسنا، نشست اعضای شورای شهر تهران با مسئولان دانشگاه هنر در سالن جلسات ریاست دانشگاه هنر برگزار گردید. مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدجواد حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 شهر تهران، بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهاب عادل مدیر کل دانشکده هنرهای زیبا، علی توسلی و جمعی از همراهان از شورای شهر و شهرداری تهران در این نشست حضور داشتند. در این نشست در مورد تعامل و همکاری در بازسازی و بازسازی باغ ملی، ساماندهی و مدیریت کالبدی مجموعه پردیس باغ ملی و موقعیت دانشگاه هنر در میدان مشق بحث و گفت و گو شد.

حق شناس در سخنان خود به لزوم احیای فضای ارزشمند منطقه دارالخلافه اشاره نمود و ابراز داشت: با احیای منطقه دارالخلافه به احیای تهران قدیم یاری نموده ایم. وی در این نشست با تاکید بر لزوم بازسازی فضای بناهای میدان مشق و دارالخلافه گفت: در واقع ما با بازسازی هر کدام از این بناها به احیای تهران قدیم یاری نموده ایم. حق شناس اضافه نمود: جای تعجب است که برای این امر مهم باید با تصمیم گیران این حوزه بحث های متعددی داشته باشیم در حالی که پسندیده است خودشان داعیه دار این تصمیم سازی باشند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه همیشه فضا را به سمت تغییر نگاه و دیدگاه ها باید سوق دهیم، تاکید نمود: ما باید محدودیت ها را در جهت حفظ و پیشبرد منافع ملی کنار بگذاریم .ظرفیت هایی وجود دارند که به دلیل ترس و فرهنگ محافظه کاری نادیده گرفته شده اند که احیا آن ها می تواند به نفع شهر و شهروندان باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: احیا میدان مشق با موضوع دانشگاه هنر مستلزم همکاری و همراهی وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی، اوقاف و همه 17 ذی نفع این محدوده است و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز می تواند در این حوزه موثر باشد.

وی اضافه نمود: باید دیدگاه ها را به نظام فرهنگی تغییر دهیم و پیشنهاد می کنم شرکت توسعه فضای فرهنگی لایحه ای را در ارتباط با طرح میدان مشق به شورا ارایه کند تا با تصویب کلیات آن، در این محدوده به صورت جدی تری به برنامه ریزی بپردازیم.

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران نیز در این نشست با پیشنهاد بازنگری در طرح تفصیلی منطقه 12 شهرداری تهران با رویکرد اهمیت به مبحث گردشکری گفت: ما می توانیم در کمیسیون ماده پنج موضوع میدان مشق را مطرح کنیم و کاربری ها را در آن تغییر دهیم. عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: ما می توانیم با توجه به ظرفیت میراث فرهنگی که میدان مشق دارد در جهت جذب جهانگرد اقدام کنیم. الویری ادامه داد: چنانچه چارچوب طرح بازسازی و توسعه منطقه تعیین گردد هر دستگاهی نقش خود را ایفا خواهد نمود.

وی در پایان پیشنهاد کرد که در قدم اول برای احیای این محدوده اقداماتی صورت گیرد و گفت: سردر باغ ملی نباید ساعت 6 عصر بسته گردد و بعلاوه موزه ملک یا سایر موزه های این محدوده اگر بازدید کننده دارند چرا تا 8 شب هم باز نباشند و مسولیت پیگیری این موضوع با شهرداری منطقه است که امیدوارم رسیدگی گردد. این خبر در بخش جدیدترین اخبار گردشگری جای دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1496

به "تصمیم گیری های تازه برای منطقه دارالخلافه تهران قدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری های تازه برای منطقه دارالخلافه تهران قدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید