وزیر ورزش و جوانان: تعویق بازیهای المپیک قابل پیش بینی بود

به گزارش میهن دی ال، وزیر ورزش و جوانان گفت: کار فدراسیون ها برای کسب سهمیه و آمادگی برای حضور در المپیک تعطیل نمی گردد، هفته سوم فروردین ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک را تشکیل می دهیم.

وزیر ورزش و جوانان: تعویق بازیهای المپیک قابل پیش بینی بود

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، مسعود سلطانی فر درباره عقب افتادن یک ساله مسابقات المپیک گفت: ما تقریباً خودمان را آماده نموده بودیم تا در مردادماه در المپیک شرکت کنیم در بسیاری از رشته ها سهمیه های خود را گرفته بودیم و تعدادی از مسابقات کسب سهمیه را هم پیش رو داشتیم که برای تمام آنها برنامه ریزی لازم را نموده بودیم.

وی ادامه داد: باور و تحلیل ما بر این بود که با توجه به شیوع ویروسکرونا در حدود 200 کشور جهان و متوقف ماندن مسابقات انتخابی، المپیک به تعویق می افتد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همان طور که میدانید تعدادی از کشورهای درگیر کرونا هم اعلام نموده بودند که در المپیک شرکت نمی نمایند و به دنبال آن مسابقات توسط IOC به تابستان 1400 موکول شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: باید ببینیم مسابقات جهانی در رشته های مختلف که معمولاً در سال المپیک برگزار نمی شد چه سرنوشتی پیدا خواهد نمود تا برای آنها هم برنامه ریزی کنیم. با فدراسیون های مختلف هم صحبت کردیم تا از همین الان چه آنهایی که کسب سهمیه نموده اند و چه آنهایی که باید در مسابقات کسب #سهمیه شرکت نمایند برنامه های خود را تنظیم نمایند و کار تعطیل نمی گردد تا در اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در هفته سوم فروردین ماه موردبررسی قرار گیرد.

وزیر ورزش گفت : سعی می کنیم با برگزاری اردو های مختلف و مسابقات تدارکاتی مناسب پس از عادی شدن شرایط بیماری کرونا در جهان حضوری آبرومند و قدرتمندانه در مسابقات المپیک داشته باشیم.

منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 228

به "وزیر ورزش و جوانان: تعویق بازیهای المپیک قابل پیش بینی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش و جوانان: تعویق بازیهای المپیک قابل پیش بینی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید