واکنش روسیه به قصد انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به اوکراین

به گزارش میهن دی ال، معاون وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: فروش سلاح به دولت اوکراین کمکی به حل مناقشه داخلی در این کشور نکرده، بلکه تنها مقامات کی یف را به اقدامات تحریک آمیز بیشتر در منطقه دونباس تشویق خواهد نمود.

واکنش روسیه به قصد انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آندری رودینکو معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین از سوی کشورهای غربی، کمکی به حل و فصل مناقشه داخلی در این کشور ننموده، بلکه تنها مقامات کی یف را به سمت اقدامات تحریک آمیز تازه در منطقه دونباس (شرق و جنوب اوکراین) سوق خواهد داد.

این دیپلمات در تبادل نظر با این خبرگزاری و در واکنش به خبر مذاکرات انگلیس و اوکراین درباره فروش تسلیحات نظامی، گفت: ما بر این عقیده هستیم که ارسال سلاح به اوکراین تنها حل و فصل مناقشه دونباس را پیچیده تر نموده و مقامات این کشور را برای اقدامات تحریک آمیز علیه دو جمهوری جدایی طلب در شرق اوکراین تشویق خواهد نمود. این در حالی است که حل و فصل بحران داخلی در اوکراین نه به وسیله حمایت نظامی از مقامات کی یف، بلکه با اعمال فشار مناسب بر آنها برای بازگشت به سمت اجرای توافقات مینسک قابل حل شدن است.

صبح امروز روزنامه تایمز گزارش داد که دولت انگلیس برای نخستین بار در حال اجرا مذاکراتی با دولت اوکراین به منظور فروش تسلیحات نظامی به این کشور است، چرا که مقامات کی یف نگران آن هستند که روسیه ممکن است از بحران گازی در اروپا استفاده نموده و خاک اوکراین را به تسخیر خود درآورد.

این روزنامه یادآور شده است که وزارت دفاع انگلیس قصد فروش موشک های زمین به زمین بریمستون ( Brimstone ) به اوکراین را دارد که قادر به دفع حملات موشکی گروهی در آن واحداست. گفته می گردد که این موشکها می توانند در کشتی های نیروی دریایی اوکراین مستقر شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1158

به "واکنش روسیه به قصد انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به قصد انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید