اشنایی با ده رشته تحصیلی برتر در کانادا

به گزارش میهن دی ال، عموما دانشگاه های معروف و معتبر کانادا دامنه وسیعی از رشته های تخصصی علوم کامپیوتری از علوم داده و روباتیک گرفته تا محاسبه فضای ابری Cloud Computing و سیستم های کسب و کار Business systems را ارائه می دهند. همچنین تمامی رشته های علوم کامپیوتری تحت پوشش ترکیبی از پیش زمینه های متنوع نظری با تکالیف عملی، پروژه ها، تحقیقات و فرصت های کارآموزی در شرکت های IT قرار می گیرند. لازم به ذکر است که تقاضای بسیار بالایی برای نیروی فارغ التحصیل علوم کامپیوتری در بازار کار وجود دارد.

 
اشنایی با ده رشته تحصیلی برتر در کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

از آنجایی که همواره گسترش جهانی فناوری بدون وقفه، حرکتی رو به جلو دارد، جایگاه های شغلی تمام وقت زیادی در بازار کار کانادا و سراسر جهان منتظر جذب و استخدام نیروی فارغ التحصیل و مناسب این رشته تحصیلی از دانشگاه های معتبر و بین المللی هستند.

سایت neuvoo : به طور میانگین در آمد سالانه مشاغل علوم کامپیوتری در کانادا در حدود 63000 دلار است ، این مبلغ برای افراد تازه کار این رشته چیزی در حدود 25000 دلار و برای افراد باتجربه و حرفه ای به طور میانگین 107000 دلار در سال خواهد بود.

  • مهندسی عمران

با ثبت نام در رشته مهندسی عمران در هر یک از دانشگاه های معتبر کانادا، شما در زمینه برنامه ریزی شهری و محیطی و یادگیری طراحی پل ها، اتوبان ها و ساختمان ها از تجربه و تخصص لازم برخوردار خواهید شد. مدرک مهندسی عمران به شما چگونگی خلق سازه ها و ساختمان ها با توجه به ویژگی های زیبایی شناختی را یاد خواهد داد.

سایت PayScale : درآمد سالانه مهندسی عمران در کانادا به طور میانگین 65000 دلار خواهد بود.

  • بهداشت و سلامت

کیفیت زندگی، مدیریت سلامت عمومی، مراقبت اولیه و پیشگیری از بیماری از اصلی ترین اولویت های کانادا محسوب می شوند. بدین خاطر با انتخاب رشته و ثبت نام در رشته سلامت عمومی در هر یک از دانشگاه های کانادا، اطلاعات متنوع و زیادی برای یادگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که مقطع ارشد رشته سلامت عمومی یا همان Public Health کارآموزی و کار تحت نظارت در آژانس های سلامت عمومی، واحدهای درسی سلامت عمومی و مقوله های وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت را پوشش می دهد.

سایت neuvoo : درآمد تقریبی فارغ التحصیلان رشته بهداشت عمومی در کانادا چیزی در حدود 78000 دلار است. لازم به ذکر است که درآمد ورودی و اولیه این جایگاه شغلی در کانادا چیزی در حدود 40000 دلار است و این میزان درآمد برای نیروی مجرب این رشته تا 132000 دلار در سال افزایش می یابد.

  • امور اقتصادی

کشور کانادا با برخورداری از یک بازار اجتماعی-اقتصادی که یک بازار آزاد را با امنیت اجتماعی ترکیب نموده، دارای سریع ترین رشد اقتصادی در میان کشورهای پیشرفته جهان است. به عنوان یک دانشجوی اقتصادی، شما می توانید درباره سیستم های اقتصادی جهان بیاموزید و به آنالیز و ارزیابی اولیه و اساسی مزایای سیستم اقتصادی کانادا بپردازید.

سایت indeed : درآمد یک مسئول و آنالیزور اقتصادی در کانادا به طور تقریبی برابر با 60000 دلار در سال است.

  • منابع انسانی

کانادا به داشتن نیروی کار متخصص و پشتیبانی از بازار کار فراگیر و چندجانبه افتخار می کند. این کشور موجب ایجاد فرصت های شغلی برابر شده و همچنین مسبب حفظ اهمیت ارائه پشتیبانی به نیروی اقلیت شده است.

بدین خاطر می توان اینطور گفت که تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا هم چون یک شرط بندی مطمئن است. شما می توانید با تحصیل در این رشته، ساختارهای درونی و هسته یک کسب و کار را به طور کامل درک نموده و برای هدایت نتایج سازمانی در بازارهای بی ثبات و در حال تغییر، تکنیک های با ارزشی را یاد بگیرید.

سایت neuvoo : درآمد یک مدیر منابع انسانی در کانادا به طور تقریبی و سالانه در حدود 78000 دلار است که البته این مقدار برای نیروهای باتجربه و سابقه دار تا 112000 دلار افزایش می یابد.

  • مهندسی مکانیک

با انتخاب رشته مهندسی مکانیک در یکی از دانشگاه های کانادا، شما می توانید آموزش با کلاس و استاندارد جهانی را تجربه نموده و از مزایای انجام تحقیقات در آزمایشگاه های قابل توجه و مدرن دانشگاه های این کشور بهره مند شوید.

در عین حال اعضای هیئت علمی دانشگاه های کانادا برای سیستم آموزشی فوق العاده و دستاوردهای تحقیقاتی متعدد در سراسر جهان مورد تصدیق و تائید قرار گرفته اند. شما می توانید با تحصیل در این رشته یک سری از مهارت های با ارزش را کسب نموده و از یک بینش و بصیرت کامل در زمینه های مهندسی وسایل نقلیه با کمک کامپیوتر، کامپوزیت ها و یا دینامیک محاسباتی سیالات برخوردار شوید و در تعامل با چندین پروژه مکانیک کاربردی قرار بگیرید.

سایت glassdoor : میزان درآمد تقریبی و سالانه مهندسی مکانیک در تورنتوی کانادا برابر با 50000 دلار است.

  • داروسازی

رشته داروسازی در دانشگاه های کانادا تخصص های متعددی نظیر تحویل دارو واکسن، شیمی دارو و داروسازی، بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی، داروسازی بالینی و یا آموزش داروسازی را پوشش می دهد.

شما این امکان را دارید تا با تحصیل در این رشته به آزمایشگاه های فوق مدرنی نظیر اتاق های اختصاصی برای سنتز آلی (organic synthesis)، مرکز کشت سلولی و آزمایشگاه های داروسازی دسترسی داشته باشید.

همچنین مجاز هستید تا ماموریت شگفت انگیز کشف و توسعه داروهای جدید و آماده سازی آنها برای یک حرفه رضایت بخش در صنعت داروسازی، دولت، دانشگاه و یا سایر تخصص های حوزه بهداشت را شروع و هدایت کنید.

سایت erieri : متوسط درآمد تقریبی تخصص داروسازی در کانادا در مجموع سالانه 130000 دلار است.

  • مهندسی برق

دانشجویانی که به تحصیل در رشته مهندسی برق در هر یک از دانشگاه های کانادا می پردازند، این امکان را دارند تا دانش عمومی مهندسی را با پروژه های طراحی و تعداد زیادی از کارهای آزمایشگاهی ترکیب کنند.

علاوه بر دوره های متعددی که بر مقوله اصول مهندسی برق تمرکز دارند، شما می توانید در کلاس های اقتصاد، نگارش فنی و یا بوم شناسی شرکت کنید تا به خوبی محیط کاری صنعت و جوانب تجارت واقعی این رشته را درک کنید.

سایت erieri : میانگین درآمد رشته مهندسی برق در استان کبک کانادا چیزی در حدود 113000 دلار در سال است.

  • روانشناسی

رشته روان شناسی در دانشگاه های کانادا به دانشجویان این امکان را می دهد تا به فرصت های آموزشی جالب توجه دسترسی داشته باشند. از این رو شما می توانید در کلینیک های محلی تجربه عملی بدست بیاورید. در این میان، برخی از دانشگاه ها دارای بیمارستان آموزشی-دانشگاهی مختص به خود هستند.

با تحصیل در رشته روان شناسی، شما اطلاعات بیشتری در رابطه با علوم عصبی و رفتاری، رشد و پیشرفت کودک و علوم شناختی (cognitive) می آموزید. شما همچنین فرصت یادگیری از استادان تراز اول و متخصص در امر تحقیق کسب مهارت های زبانی، نقش های جنسیتی و یا چندشخصیتی را خواهید داشت.

سایت neuvoo : به طور میانگین درآمد سالانه یک روانشناس بالینی در کانادا برابر با 98000 دلار است. البته درآمد اولیه این موقعیت شغلی در کانادا از 62000 دلار شروع شده و برای روانشناسان مجرب و مشهور تا 165000 دلار در سال افزایش می یابد.

  • روابط بین الملل

یکی از محبوب ترین رشته های حال حاضر دانشگاهی در کانادا، رشته روابط بین الملل است. دوره های این رشته به عنوان های مهم و چالش برانگیزی نظیر امور اقتصادی جهانی، اقتصاد سیاسی بین المللی و مداخله بشردوستانه می پردازد.

با تحصیل در این رشته تاثیر تصمیم گیری های سیاسی در جهان، مقررات قانونی و سیاست های اجتماعی برای کشورهای در حال توسعه را درک نموده و به یادگیری استراتژی های ارزیابی که منجر به هدف های وسیع تری نظیر صلح و ثبات در منطقه می شود، می پردازید.

به طور کلی اغلب رشته های روابط بین الملل در هر یک از دانشگاه های کانادا شامل مواردی نظیر آموزش زبان، تجارب تحصیل در خارج از کشور و کارآموزی در سازمان های بین المللی نظیر سازمان ملل UN می شود.

سایت neuvoo : درآمد مسئول روابط بین الملل در کانادا سالانه در حدود 82000 دلار است که به بیانی دیگر معادل ساعتی 42 دلار می شود. لازم به ذکر است که درآمد این حرفه برحسب تجربه و شهرت فردی، بین 45000 تا 140000 دلار در سال متغیر است.

منبع: اینترنت
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 523

به "اشنایی با ده رشته تحصیلی برتر در کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "اشنایی با ده رشته تحصیلی برتر در کانادا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشنایی با ده رشته تحصیلی برتر در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید