استفاده از روغنهاى عصاره ای براى سم زدایى از بدن

به گزارش میهن دی ال، روغن لیمو، گریپ فروت و روغن درخت عرعر، در میان روغن هاى عصاره ای هستند که بیش ترین استفاده را براى سم زدایى از بدن دارند. استفاده از این روغن ها بسیار ساده بوده و حتى در خانه هم مى توان از آن استفاده کرد. این

استفاده از روغنهاى عصاره ای براى سم زدایى از بدن

ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری

منبع: راسخون

*در متن ذیل منظور از روغن عصاره ای، نوعی عرق گیری ویژه از گیاهان نام برده می باشد

روغن لیمو، گریپ فروت و روغن درخت عرعر، در میان روغن هاى عصاره ای هستند که بیش ترین استفاده را براى سم زدایى از بدن دارند. استفاده از این روغن ها بسیار ساده بوده و حتى در خانه هم مى توان از آن استفاده کرد. این مقاله ى منحصر بفرد را مطالعه کنید تا اطلاعاتى را در زمینه برخى از معروف ترین روغن هاى عصاره ای جهت سم زدایى و چگونگى مصرف آن ها به دست آورید.

خواص روغن هاى عصاره ای سم زدایى

مخلوط ساده ى روغن عصاره ای سم زدا

چهار قطره از روغن عصاره ای درخت عرعر، دو قطره روغن عصاره ای رازیانه، دو قطره روغن عصاره ای گریپ فروت، دو قطره روغن عصاره ای درخت سرو را در 10 میلى لیتر روغن زیتون مخلوط کنید. جهت یک ماساژ سم زدایى قوى، کمر، شکم و پاهاى خود را با این مخلوط ماساژ دهید.

تغییر شیوه ى زندگى و فشار کار، استرس را در زندگى همه افزایش داده است. این عدم توازن در شیوه ى زندگى ما، آسیب زیادى به ما مى زند. همه ى این ها منجر به انباشته شدن سموم در بدن ما مى گردد. این سموم در آینده، باعث ایجاد رادیکال آزاد در بدن مى گردد، که به سلول ها آسیب رسانده و مى تواند مشکلاتى را براى سلامتى ایجاد کند. روغن هاى عصاره ای این توانایى را دارند که سلول هاى آسیب دیده را ترمیم نمایند و بدن را سم زدایى نمایند. این شیوه، یک شیوه ى باستانى جهت سم زدایى و پاک کردن بدن بوده و گفته مى گردد که بسیار مؤثر است. در این مقاله، ما نگاهى خواهیم داشت به روغن هاى عصاره اى شناخته شده و چگونگى استفاده از این روغن ها جهت سم زدایى از بدن شما.

روغن هاى عصاره اى جهت دفع سموم

تعدادى از روغن هاى عصاره اى وجود دارد که جهت سم زدایى از قسمت هاى مختلف بدن مورد استفاده قرار مى گیرد. بعضى از روغن هاى عصاره اى رایج عبارت است از روغن عصاره ای لیمو، روغن عصاره ای گریپ فروت، روغن عصاره ای درخت عرعر، روغن عصاره ای درخت سرو و غیره. این روغن ها به صورت کنستانتره در بازار موجود مى باشند و در نتیجه، باید با یک روغن دیگر مخلوط شوند. روغن بادام، روغن هسته ى انگور، روغن جوبابا (گیاه بومى مکزیک)، روغن زیتون، روغن گندم، و غیره، از انواع روغن هایى هستند که مى توان کنستانتره را با آن ها مخلوط کرد. این روغن هاى ثانویه یاری مى نمایند که روغن هاى عصاره اى بهتر جذب شوند. این روغن هاى ثانویه در هر فروشگاه مواد غذایى به راحتى یافت مى گردد.

روغن هاى عصاره اى به وسیله منافذ پوست وارد جریان خون شده و با یاری گردش خون و سیستم لنفاوى، به نقاط مختلف بدن انتقال پیدا مى نمایند. از این روغن ها مى توان در ماساژ، یا حمام سم زدایى استفاده کرد.

فهرست روغن هاى سم زدا و خواص دفع سموم آن ها

در ذیل برخى از روغن هاى عصاره اى و اثرات سم زدایى آن ها، به صورت فهرست آمده است.

روغن عصاره اى لیمو: این روغن عصاره ای به علت سم زدایى از کبد، بسیار شناخته شده و معروف است. این روغن عصاره اى هم چنین با تحریک گلبول هاى سفید خون، سیستم ایمنى بدن را تقویت نموده و در نتیجه از این طریق در مبارزه بر علیه عفونت، به بدن یاری مى کند.

روغن عصاره اى رازیانه: این روغن عصاره اى پوست و دستگاه گوارشى را سم زدایى مى کند. این روغن هم چنین گوارش را بهبود مى بخشد، و به بدن در از بین بردن انگل هاى بدن یاری مى کند.

روغن عصاره اى سرو کوهى (عرعر): روغن عصاره ى درخت عرعر از پوست، دستگاه ادرار، و کلیه ها سم زدایى مى کند. هم چنین در کاهش سلولیت (نوعى چربى که اطراف عضلات خانم ها بوجود مى آید) و در از بین بردن اسید اوریک بدن مؤثر است.

روغن عصاره اى گریپ فروت: گریپ فروت در خانواده ى مرکبات قرار گرفته است و باور بر این است که قدرت سم زدایى بالایى دارد. روغن عصاره اى آن از کلیه، کیسه ى صفرا، سیستم لنفاوى و پوست، سم زدایى مى کند.

روغن عصاره اى رزمارى: معروفیت این روغن عصاره اى بعلت سم زدایى از دستگاه تنفسى مى باشد. این روغن هم چنین مخاط را پاکیزه نموده و گردش خون را بهبود مى بخشد.

روغن عصاره اى نعناى بیابانى: این روغن عصاره اى از دستگاه تنفسى و گوارشى سم زدایى مى کند. این روغن بوى عطر بسیار قوى داشته و در برابر عفونت ها بسیار مؤثر است.

روغن عصاره اى شمعدانى: این روغن یکى از برترین گزینه ها جهت دفع سموم پوست مى باشد. این روغن به سیستم ایمنى بدن یاری نموده، و هم چنین، سیستم گردش خون را تقویت مى کند. این روغن کبد و کلیه را هم سم زدایى مى کند.

روغن عصاره اى برگ بو: این روغن در بهبود عمل کرد دستگاه لنفاوى بسیار مؤثر مى باشد. چند قطره از این روغن عصاره اى بر روى یک غده ى لنفاوى متورم، مى تواند بلافاصله این غده متورم را بهبود بخشد. این روغن هم چنین، خواص ضد قارچ و ضد ویروسی دارد.

روغن عصاره اى نارنگى: از آن جایى که این میوه به خانواده ى مرکبات تعلق دارد، به وسیله تحریک کبد، عمل سم زدایى را انجام مى دهد. هم چنین این روغن عصاره اى فراوری صفرا را بهبود بخشیده که به آب کردن چربى ها یاری مى کند.

چگونگى استفاده از روغن هاى عصاره اى

از روغن هاى عصاره اى مى توان هم در ماساژ درمانى و هم در حمام سم زدایى استفاده نمود، یا حتى براى رسیدن به بالاترین بازدهى، مى توان این روغن ها را خورد. در ذیل، یک سرى از ترکیبات آمده که براى استفاده بر روى بدن، مناسب است.

o جهت ماساژ:

3 قطره روغن عصاره اى برگ بو

2 قطره روغن عصاره اى گریپ فروت

2 قطره روغن عصاره اى درخت عرعر

یک قاشق چاى خورى معادل 15 میلى لیتر روغن گل آفتاب گردان

تمام این روغن ها را با هم مخلوط نموده و در یک بطرى کوچک نگه دارى کنید. از این ترکیب براى یک ماساژ سم زدایى خوب بهره ببرید.

o جهت حمام سم زدایى:

5 قطره روغن گریپ فروت

5 قطره روغن درخت عرعر

نصف پیمانه نمک دریایى مرده

روغن ها را با نمک دریاى مرده (Dead Sea) مخلوط نموده و سپس آن را با وان پر از آب مخلوط کنید. سپس براى مدت زمان 20 الى 40 دقیقه در وان دراز بکشید.

خوب، شما حالا مىدانید که به چه راحتى، با استفاده از روغن هاى عصاره اى، بدن خود را سم زدایى کنید.

استفاده از روغن هاى عصاره اى براى بانوان باردار، و خانم هایی که به زودى قصد باردار شدن دارند توصیه نمى گردد. هم چنین کسانى که به برخى از روغن ها هم حساسیت دارند، در استفاده از این روغن ها باید مراقب باشند. روغن ها را بسته به احتیاج خود انتخاب کنید و از سم زدایى از بدن خود لذت ببرید.

منبع: راسخون
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1124

به "استفاده از روغنهاى عصاره ای براى سم زدایى از بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از روغنهاى عصاره ای براى سم زدایى از بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید