برای لاغری صورت چی خوبه؟

به گزارش میهن دی ال، همه می دانیم دانستن اینکه فردی با قد، وزن و سن شما چه مقدار در روز باید کالری دریافت کند برای حفظ تناسب اندام مهم است که روی چاقی و لاغری صورت هم تأثیر می گذارد. برای اینکه بدانید برای لاغری صورت چه چیزی خوبه؟، جدول مربوط به میزان کالری هر ماده غذایی را از یک دکتر تغذیه یا از وب سایت های مرتبط با این موضوع دریافت کنید و مطابق آن و میزان کالری که باید دریافت کنید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این تیر دو نشان می زنید! سلامتی و لاغر شدن صورت.

برای لاغری صورت چی خوبه؟

خبرنگاران| چاقی یکی از مسائل بزرگ قرن ماست. زندگی های ماشینی و کم تحرک، غذا های نامناسب، بی توجهی به ورزش و حتی مسائل عصبی باعث شده آدم ها روز به روز چاق تر شوند. بزرگ تر و کوچک تر هم ندارد.

به گزارش خبرنگاران؛ اگر شما جزو کسانی نیستید که به صورت ژنتیکی صورت پر و چاقی دارند، باید وزن و شرایط بدن تان را کنترل کنید، چون چاقی صورت هم مانند چاقی سایر نواحی بدن است؛ یعنی تجمع چربی در قسمت صورت! چاقی صورت معمولا با دریافت رژیم مناسب، ورزش و مشورت با متخصصان تغذیه بهتر می شود و می توانید همزمان با لاغر شدن، صورت تان را هم لاغر کنید؛ البته شاید کمی طول بکشد، اما بالاخره نتیجه می گیرید.

اما گاهی این چاقی صورت و تجمع چربی ها به خصوص در نواحی گردن که به غبغب معروف است، آنقدر زیاد می شود که شکل ظاهری صورت را بسیار بد می کند و باعث کم شدن اعتماد به نفس فرد می شود. مشکل از آنجا شروع می شود که رژیم و ورزش هم درباره این نوع چاقی دیر جواب می دهد، چون چربی های جمع شده در این نواحی در مقابل تمرین، ورزش و رژیم غذایی بسیار مقاوم هستند و به سادگی رفع نمی شوند. مشکل دیگری که ممکن است به دلیل چاقی در صورت تان ایجاد شود، سلولیت (تجمع چربی) است. خیلی ها گمان می کنند این اتفاق در اندام های تحتانی مانند پا ها می افتد، اما این عارضه ممکن است در تمام پوست بدن یا حتی پوست صورت بروز کند.

فرورفتگی های روی پوست که ممکن است از لحاظ پزشکی مسئله ای برای بدن ایجاد نکنند، اما ظاهر نامناسب آن دوست داشتنی و جالب نیست. برای همین بسکمک از مردم دنبال راه هایی غیر از ورزش و رژیم برای لاغر کردن صورت هستند؛ البته باید بدانید به طور علمی هیچ محصولی نمی تواند قسمتی از بدن را به طور موضعی چاق یا لاغر کند و کرم هایی هم که در بازار برای رفع چاقی صورت موجودند یا اصلا موثر نیستند یا تاثیرشان موقتی است.

خیلی ها هم سراغ روش هایی مثل لیپوساکشن صورت می فرایند. یک عمل جراحی زیبایی که شبیه به دیگر عمل های لیپوساکشن معمول است با این تفاوت که روی نواحی اطراف صورت یعنی گردن، گونه ها و چانه انجام می شود که البته مانند هر عمل جراحی مسائل و عوارض خاص خود را دارد و شاید باید به عنوان آخرین راهکار به آن نگاه کنید.

مواد خوراکی سالم مصرف کنید

همه می دانیم دانستن اینکه فردی با قد، وزن و سن شما چه مقدار در روز باید کالری دریافت کند برای حفظ تناسب اندام مهم است که روی چاقی و لاغری صورت هم تأثیر می گذارد. جدول مربوط به میزان کالری هر ماده غذایی را از یک دکتر تغذیه یا از وب سایت های مرتبط با این موضوع دریافت کنید و مطابق آن و میزان کالری که باید دریافت کنید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این تیر دو نشان می زنید! سلامتی و لاغر شدن صورت.

برای لاغری صورت چه بخوریم؟

بعضی از مواد غذایی باعث چاقی صورت می شوند در حالی که بعضی از غذاها باعث آب شدن چربی های زیر پوست و لاغری صورت می شوند. از غذاهایی که مصرف آن ها در دراز مدت می تواند باعث لاغری صورت شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آووکادو؛
 • کره بادام زمینی؛
 • روغن زیتون؛
 • سبزیجات؛
 • شکلات تلخ؛
 • جو دو سر؛
 • چای سبز؛
 • انواع لوبیا؛
 • دارچین؛
 • فلفل قرمز؛
 • لیمو؛
 • مصرف غذاهای کم کالری؛
 • بذر کرفس؛
 • ماهی و بوقلمون.

وزن تان را در حالت متعادل نگه دارید

اگر چاقی صورت تان به خاطر این است که کلا اضافه وزن دارید یا جدیدا چاق تر شدید خوب پس دور خودتان نچرخید، تنها گزینه موجود کاهش وزن است. اگر چربی های بدن تان آب شوند، بالطبع چربی های صورت تان هم با شما خداحافظی می کنند. این مسئله ارتباطی به لاغری موضعی ندارد، باید وزن کل بدن تان کم شود و توده چربی عمومی را از دست بدهید تا صورت تان هم استخوانی شود (1).

می دانم مدام در تمام سایت ها و مقاله های مختلف مطالب تکراری درباره وزن کم کردن خوانده اید، خوب چیز عجیبی نیست رژیم لاغری و چاقی جزو موضوعات جذاب روز است، اما اگر تمام راه ها را هم بروید، باز هم منطقی ترین و سالم ترین راهِ کم کردن چربی ها اضافی بدن رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است، همین!

 • راستا درست این است که تحت نظر یک پزشک تغذیه رژیم بگیرید تا مطمئن باشید از یک رژیم غذایی سالم پیروی می کنید و به بدن تان آسیب نمی رسانید.
 • معمولا بهترین تمرینات برای وزن کم کردن ورزش های هوازی است. از ورزش های هوازی نتیجه بیشتر و بهتری می گیرید.
 • مقدار بیشتری فیبر و سبزیجات سبز مصرف و سعی کنید غذاهای حاوی قند و چربی نخورید.
 • الکل مصرف نکنید، چون باعث می شود بدن تان آب بسکمک از دست بدهد و کم شدن آب بدن باعث شود صورت تان پف کرده به نظر بیاید.

آب فراوان بنوشید

ممکن است چاقی صورت شما به دلیل ماندن بیش ازحد آب در بدن باشد، اما دلیل این امر مصرف کم آب است. زمانی که بدن شما نگران مصرف نکردن آب کافی است، آب اضافی را گونه و چشم ها ذخیره می کند، که نتیجه آن پف کردن صورت است. با توجه به نکات گفته شده، برای داشتن صورتی لاغر، حداقل روزی 8 لیوان آب بنوشید تا بدن شما در طول روز پر آب بوده و صورت شما کمتر چاق وچله دیده شود.

برای لاغر کردن صورت مرتب ورزش کنید

مقدار کاهش وزن در هر کسی متفاوت است اما کاهش وزن 1 الی 2 کیلوگرم ابتدا روی صورت نشان داده می شود. هنگام ورزش چربی های تمام قسمت های بدن از جمله صورت سوزانده می شوند. متاسفانه هیچ روش سحرآمیزی برای چربی سوزی موضعی صورت وجود ندارد اما کاهش وزن باعث لاغر شدن صورت نیز می شود.

ورزش صورت انجام دهید

صورت انسان بیشتر از 50 عضله دارد که متخصصان معتقدند ورزش صورت می تواند تمام آنها را فعال نگه دارد. اما باید توجه داشته باشید که ورزش صورت به تنهایی داروی درد شما نیست. ورزش صورت طرفداران زیادی دارد، اما باید بدانید فقط با انجام این تمرینات نمی توان چربی های صورت را آب کرد، باز هم تکرار می کنم سالم ترین و البته تضمینی ترین راه هنوز هم کم کردن وزن کلی بدن به وسیله ورزش است.

ورزش های مناسب برای لاغری صورت

 • آدامس بجوید: جویدن پی درپی می تواند به تقویت فک کمک کند. همچنین با آدامس جویدن شما احساس نمی کنید که در حال ورزش کردن هستید. چند دقیقه بعد از هر وعده غذایی آدامس بجوید. از آدامس جویدن زیاد خودداری کنید تا باعث آسیب زدن به فک خود نشوید.
 • تمرین X - O را شروع کنید: حداقل 15 بار حروف X - O را به صورت عمیق بگویید، مقداری استراحت کنید و این تمرین را 3 بار انجام دهید. این یک تمرین آسان است که به شما کمک می کند تا به 2 روش مختلف باعث تقویت فک خود شوید. این تمرین را می توانید در هرزمانی انجام دهید.
 • فک خود را بازکنید: دهان خود را کاملاً بازکنید و به مدت چند ثانیه دهان را در همان حالت نگه دارید، سپس به فک خود استراحت دهید و 9 بار دیگر این کار را تکرار کنید تا در کل 10 بار این کار را انجام داده باشید. روزی 3 مرتبه می توانید این کار را تکرار کنید. اگر زیاد این کار را انجام دهید فک شما شروع به سوزش می کند.
 • گونه های خود را بالا ببرید: تا جایی که می توانید گونه های خود را به سمت چشمان خود ببرید. از گوشه های دهان خود استفاده کنید تا گونه های خود را بالا ببرید. شما باید احساس کنید که دارید با دهان بسته می خندید، حتی کمی بستن چشم نیز می تواند به شما کمک کند. بعد از بالا کشیدن گونه ها، 10 ثانیه در همان حالت باشید و این کار را چند بار تکرار کنید.
 • لب های خود را مانند ماهی کنید: با در هم کشیدن لب ها، لب های خود را مانند ماهی کنید. درحالی که این حالت را حفظ می کنید، سعی کنید بخندید. خنده را به مدت 10 ثانیه انجام داده و این کار را 10 مرتبه انجام دهید.
 • لپ های خود را باد کنید: دهان خود را ببندید، دهان و لپ های خود را پر از هوا کنید، سپس به آرامی هوا رابین لپ های خود جابه جا کنید. حداقل 10بار هوا را بین لپ های خود را جابجا کنید و در صورت نیاز دوباره لپ ها را با هوا پرکنید. این تمرین را 3 بار در روز انجام دهید.
 • لب خود را جمع کنید و لپ های خود را به داخل بکشید: برای انجام این تمرین، لب های خود را جمع کنید و لپ های خود را به سمت داخل بمکید. این حالت را به مدت چند ثانیه حفظ کنید، سپس لپ های خود را تا جایی که می شود باد کنید. لپ های باد شده را به مدت چند ثانیه نگه دارید، سپس آن ها را به داخل بکشید. این کار را 10 بار تکرار کنید و روزی 4 مرتبه این تمرین را انجام دهید.
 • بخندید: خندیدن نیز یکی از ورزش های ماهیچه صورت است که می تواند لاغری صورت را به شما هدید دهد. هرکدام از خنده های خود را 10 ثانیه طول دهید و 10 بار این کار را در روز تکرار کنید. همچنین می توانید به صورت طبیعی بخندید و میزان خنده خود را در زندگی طبیعی خود افزایش دهید. این کار به شما برای داشتن احساس مثبت و اعتمادبه نفس بیشتر در طول روز کمک می کند.
 • بعد از تمرین گونه های خود را ماساژ دهید: بعد از انجام دادن ورزش های صورت، به آرامی به وسیله انگشتان و با حرکات چرخشی گونه و فک خود را ماساژ دهید. این کار به کاهش تنش و درد کمک می کند.
منبع: فرادید
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 836

به "برای لاغری صورت چی خوبه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای لاغری صورت چی خوبه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید