11 کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020

به گزارش میهن دی ال، تکنولوژی هایی مانند پردازش ابری، تحلیل داده های بزرگ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این روز ها تاثیر بسیار زیادی بر انواع مختلف کسب و کار ها دارد و مدیران با داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه ها می توانند در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد نمایند.

11 کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ بروشور ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

حانیه شریف| هرچند صنعت تکنولوژی باعث تغییرات وسیعی در بخش کتاب و کتابفروشی و کتابخوانی شده، اما خود این صنعت انبوهی از محتوا و موضوعات و عناوین کتاب را به جهان افزوده است. سایت BookAuthority اخیرا بر اساس مقیاس هایی، چون نظرات و پیشنهاد های کاربران تعدادی از محبوب ترین کتاب ها برای خواندن در سال 2020 را معرفی نموده که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شوید.

Innovation in Health Informatics (نوآوری در حوزه انفورماتیک پزشکی): کتاب Innovation in Health Informatics شرح می دهد که چگونه آخرین دستاورد های حوزه اطلاعات و تکنولوژی های ارتباطی توانسته اند در حوزه سلامت و پزشکی راه پیدا نمایند.

این کتاب اپلیکیشن ها و برنامه های کنونی و آینده را در حوزه تکنولوژی و سیستم پزشکی معرفی می نماید. از جمله موضوعاتی که در این کتاب آنالیز شده، داده های بزرگ، تحلیل داده های پزشکی، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، 5 G، سنسورها، اینترنت اشیا، نانوتکنولوژی و بایوتکنولوژی است.

User Friendly: کتاب User Friendly روایتگر داستان ناگفته و مخفی الگو هایی است که به صورت پنهانی بر جهانی مدرن ما حاکم است. Kuang نویسنده این کتاب که یک خبرنگار است در این کتاب از تاریخچه طراحی محصولات تبلیغاتی و نوآوری های تکنولوژی می گوید.

از حوادث تاثیرگذار گذشته تا ورود به عصر دیجیتال و بازسازی دوباره جهان بر اساس قوانینی که زمانی قوانین مبهمی برای برقراری ارتباط با کاربران بودند. در این کتاب به قوانین پنهانی اشاره می گردد که در جهان ایجاد شده، قوانینی که باعث شدند جهانی ما تغییر کند. کتاب User Friendly نگاهی عمیق، مفصل و کاربردی به حوزه ای می اندازد که زمانی مخفی بود.

Artificial Intelligence, Healthcare and the Law (هوش مصنوعی، پزشکی و قوانین): امروزه تلفیق تکنولوژی های روباتیک و سیستم های هوش مصنوعی در محیط های پزشکی، رو به افزایش است. حالا، دستاورد های نوین تکنولوژی توانسته راه های جدید ارتباطی با بچه ها، کهن سالان و افراد معلول را کشف کند.

اما با وجود این، زمینه پیدایش نگرانی ها پیرامون امنیت اطلاعات و داده های مردم نیز افزایش پیدا نموده است. مسائلی همچون حفاظت از داده ها، کاهش ارتباطات انسانی و تجاوز به حریم شخصی تنها تعدادی از مسائلی است که باعث بروز نگرانی می گردد. از آنجا که این حوزه های تکنولوژی همچنان تازه محسوب می شوند، شیوه های قانون گذاری در این زمینه نیز همچنان محل سوال است.

Innovation + Equality (نوآوری+ برابری): چطور می توان به نوآوری های بیشتر، با سرعت بالاتر دست پیدا کرد. آیا نابرابری مالی، هزینه ای است که باید برای نوآوری ها بپردازیم؟ دستاورد های چشمگیر تکنولوژیک که طی دو دهه گذشته معرفی شده اند، به طور کل برای جامعه مفید بوده اند. مثل گوشی های هوشمند و تکنولوژی هایی که خالقان آن ها حالا میلیاردر هستند.

اما این دستاورد ها باعث بروز پدیده گپ یا فاصله طبقاتی شده اند، مثلا در آمریکا عمده ثروت تنها در دست 1/ 0درصد جمعیت است. آیا این شرایط هزینه اجتناب ناپذیر رشد تکنولوژی است؟

(طراحی وب، انقلاب جهانی دیجیتال از 1990 تا امروز): سه دهه گذشته، دستاورد های چشمگیر و عظیمی در حوزه تکنولوژی معرفی شدند. از اولین نسخه های کامپیوتر های خانگی گرفته تا گوشی های موبایل یا محصولات حوزه واقعیت افزوده. وب، حالا عملا از زندگی روزمره ما انسان ها، جداناپذیر است.

اما جهانی وب از ابتدا این گونه نبوده: ویدئو های خنده دار یا گشت و گذار های تفریحی یا اموتیکون های بانمک، همگی زاده گذشت زمان در این حوزه بوده اند. در این کتاب مجموعه ای از تغییر و تحولات جهانی وب معرفی می گردد، از ابتدا تا به امروز. مثلا اولین وب سایتی که صدا در آن به کار رفته بود، اولین وب سایتی که ویدئو در آن به کار رفت، اولین وب سایتی که فراگیر شد و....

امنیت سایبری به همه مربوط است: نویسنده این کتاب Scott Schober، قبلا نیز کتاب دیگری منتشر نموده بود به نام Hacked Again. در آن کتاب اسکات مجموعه ای از داستان های آموزشی از تجربیات هک شدن خود را ارائه می نماید تا دیگران از اشتباهات وی درس بگیرند. با استقبالی که از آن کتاب شد او به یاری یک نویسنده دیگر به بحث امنیت کسب وکار های نوپا پرداخته است

Tools and Weapons (ابزار ها و اسلحه ها): نویسنده این کتاب برد اسمیت رئیس هیات مدیره مایکروسافت است و خود بیل گیتس هم مقدمه ای بر آن نوشته است. این کتاب، یک راهنمای جذاب و کاربردی است که شرح می دهد تکنولوژی چگونه هم به ما قدرت می دهد و هم زندگی ما را تهدید می نماید. از حریم شخصی گرفته تا حملات سایبری، این کتاب هدایت کاربردی برای آماده سازی برای آینده تکنولوژی است.

The Spatial Web (وب فضایی): آیا تا به حال تصور نموده اید که آینده چه شگفتی هایی برای ما خواهد داشت؟ آیا آینده شبیه آن چیزی خواهد بود که در فیلم هایی مانند بلید رانر، ماتریکس، جنگ ستارگان، استار ترک یا... به تصور کشیده شده است؟ جهانیی پر از روبات ها، ابزار ها و دستگاه های پیشرفته و هوشمند، آواتار های مجازی، حمل و نقل های لحظه ای؟

آینده قرار نیست همواره مرموز باقی بماند. کتاب The Spatial Web تصویری از آینده اجتناب ناپذیر ما انسان ها را به تصویر می کشد؛ تصویر جهانیی واقعی. در این کتاب راه حل هایی برای آماده سازی و بهره برداری از دستاورد های آینده نیز معرفی می گردد.

Digital (دیجیتال): در سال 2018، سرمایه گذاری استارت آپ های آفریقایی به بیش از 700 میلیون دلار در سال رسید. در سراسر این قاره، مردم روز به روز با قدرت پلت فرم های دیجیتال آشناتر می شوند، پلت فرم هایی که می تواند تغییرات اساسی در زندگی آن ها ایجاد کند. در 10 سال گذشته، تعداد کسب و کار ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد. Joshua در کتاب خود شرح می دهد که چگونه درک و ارتباط با تکنولوژی می تواند به کسب و کار های مختلف این قاره یاری کند تا رونق بگیرند.

AI for People and Business (هوش مصنوعی برای مردم و کسب و کارها): اگر مدیرعامل یا هر نوع مسوول ارشد یک سازمان یا شرکت هستید و به هر نوعی می توانید از هوش مصنوعی در شرکت خود بهره ببرید این کتاب مناسب شماست. در این کتاب شرح داده می گردد که هوش مصنوعی چیست و چگونه می توان فرصت های بالقوه ای را با استفاده از این تکنولوژی کشف کرد. در این کتاب استراتژی های استفاده پیروز و کاربردی از هوش مصنوعی نیز شرح داده می گردد.

Digital Transformation (تحول دیجیتال): در این کتاب، راه حل هایی برای سازگاری و درک واقعی تکنولوژی هایی معرفی می گردد که برای کسب و کار ها و حتی دولت ها، ایجاد مشکل نموده است، اینکه این مسائل را چگونه بشناسیم و از تحول دیجیتالی برای رونق بیشتر کسب و کار بهره ببریم.

تکنولوژی هایی مانند پردازش ابری، تحلیل داده های بزرگ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این روز ها تاثیر بسیار زیادی بر انواع مختلف کسب و کار ها دارد و مدیران با داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه ها می توانند در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد نمایند.

منبع: فرادید
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 97

به "11 کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید