گرمای بی سابقه و آتش سوزی در غرب کانادا، منازل مسکونی تخلیه شدند

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بخش غربی کانادا برای سه روز متوالی شاهد بالاترین دمای هوا بود و در پی این موج گرمای بی سابقه، آتش سوزی در جنگل ها به سرعت شروع شد و بخش اعظمی از شهر کوچک لایتون در غرب کانادا را ویران کرد.

گرمای بی سابقه و آتش سوزی در غرب کانادا، منازل مسکونی تخلیه شدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

همزمان با توسعه دامنه آتش سوزی در سرتاسر استان بریتیش کلمبیا، مقامات محلی کانادا روز پنج شنبه دستورهای تازهی برای تخلیه منازل مسکونی واقع در این منطقه صادر کردند.

بیش از یک هزار تن از مردم در داخل و منطقه ها پیرامونی لایتون در مرکز استان بریتیش کلمبیا اواخر روز چهارشنبه پس از توسعه سریع و غافلگیرانه آتش سوزی در این منطقه خانه های خود را تخلیه کردند.

بنا به اعلام مقامات محلی، دلیل وقوع این آتش سوزی در دست آنالیز است.

لازم به ذکر است، یک زوج 60 ساله در اثر این آتش سوزی جان خود را از دست دادند و خانه ها و ساختمان های بسیاری در لایتون به طور کلی ویران شدند.

به گفته یک مقام محلی ظرف 24 ساعت گذشته 62 مورد آتش سوزی تازه در استان بریتیش کلمبیا گزارش شده است که همین امر مقامات را واداشت تا برای حدود 700 نفر از ساکنان منطقه کاریبو در این استان، دستور تخلیه اجباری صادر نمایند.

شایان ذکر است که موج گرمای ناشی از این آتش سوزی منطقه ها شمال غربی آمریکا را با گرمای بی سابقه روبرو نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1025

به "گرمای بی سابقه و آتش سوزی در غرب کانادا، منازل مسکونی تخلیه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای بی سابقه و آتش سوزی در غرب کانادا، منازل مسکونی تخلیه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید