چگونگی اخذ ویزای کانادا با ساده ترین مدارک

به گزارش میهن دی ال، قبل از سفر به کانادا، کمی برنامه ریزی و تحقیق ارزش کوشش شما رو داره.

چگونگی اخذ ویزای کانادا با ساده ترین مدارک

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

آماده سفر به کانادا باشید

قبل از سفر به کانادا، کمی برنامه ریزی و تحقیق ارزش کوشش شما رو داره. این کار باعث می شه که اشتباهات عجیب و غریب در سفرتون نکنید؛ مثل برنامه های زیادی برای انجام خیلی از کارها بریزید و یادتون بره که بین شهرهای کانادا چقدر فاصله است و یادتون بره که چه احتیاجهایی برای این کار احتیاج دارید، آب و هوا رو در نظر نگیرید و ندونید که چه جوری باید در کانادا جا به جا شد و ...

علاوه بر این، کانادا، هر چند در مجاورت و همسایگی با ایالات متحده است، کاملا کشوری متفاوت چه از لحاظ حفاظت مرزی، پول رایج و قوانین است. فکر نکنید هم هر چی که در آمریکا بدون مشکل است در این کشور هم بدون مشکل هست.

شایستگیتون رو ثابت کنید

برای ملاقات از کانادا، شما احتیاج به مطابقت به دریافت ویزا کانادا دارید، که این ویزا باید با بعضی از الزامات مطابق با دولت کانادا، مهاجرت و شهروندی این کشور داشته باشد. این موارد شامل یک سند مسافرتی معتبر، سلامت عمومی شخص، داشتن مدارک لازم که ثابت کند شما در زمانی که باید کانادا را ترک کنید این کار را حتما انجام خواهید داد، داشتن مقدار کافی از پول، و نداشتن سوابق مجرمانه می باشد.

برای مشاهده مدارک و تعرفه ویزا روی لینک ویزای کانادا را کلیک نمائید.

اسناد سفری که شما احتیاج دارید

با داشتن مدارک مسافرتی مناسب، تعطیلات را خودتون رو خراب نکنید. رد شدن از مرز کانادا برای شهروندان آمریکایی با داشتن پاسپورت آمریکایی و پر کردن یک سری فرم انجام پذیر است. ولی برای شهروندان ایرانی احتیاج به ویزا کانادا دارد.

به غیر از اسناد مسافرتی، تحقیق کنید که چه چیزایی را می توانید با خودتان از مرز رد کنید و چه چیزهایی را نمی توانید. بعضی از موارد ممکن است شما را متعجب نمایند.

آنهایی که می توانید ببرید: غذا، نوشیدنی الکلی، و حیوانات خانگی ممکن است کمی برای شما مشکل ایجاد نمایند. غذای کنسروی، چند تخم مرغ، مواد غذایی خشک شده و بسته بندی شده و گوشت گاو تازه. اگر حیوان خانگی دارید حتما با خودتان مدارک پزشکی و سلامت و شناسنامه حیوان خانگی تان را داشته باشید. اگر هم سیگار می خواهید با خودتان ببرید 10 بسته سیگار معمولی و 50 سیگار برگ کوبایی می توانید با خودتان داشته باشید.

آنهایی که نمی توانید ببرید: میوه های تازه و سبزیجات، از جمله موز و موز پوست، و همچنین غذای سگ یا گربه حاوی محصولات جانبی گوشت گاو یا گوسفند، در مرز کانادا ممنوع است. تقریبا تمام اشکال اصلی دفاع از خود و اسلحه گرم در مرز کانادا ممنوع است؛ تفنگ های دست ساز، سلاح های اتوماتیک، شوک برقی، چماغ و اسپری فلفل، هیزم، طعمه زنده و یابنده رادار.

اندازه کانادا را در نظر بگیرید

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است، کانادا دومین کشور بزرگ دنیا است و تنها روسیه از آن بزرگتر است. زمین به اضافه مناطق آب شیرین در کانادا 9،984،670 کیلومتر مربع (یا 3،855،174 مایل مربع) است. در حقیقت، کانادا پنج منطقه زمانی را پوشش می دهد. پایتخت کانادا در غربی ترین منطقه، ویکتوریا، 4،491 کیلومتر (2،791 مایل) از تورنتو و 7،403 کیلومتر (4،601 مایل) از پایتخت شرقی ترین، شهر سنت جان، نیوفاندلند فاصله دارد.

مقصد خود را انتخاب کنید

احتمالا شما یک نقطه را در ذهن داشته باشید یا شاید می خواهید چندین سفر را در برنامه سفر کانادا انجام دهید. کانادا برای سفرهای ماجراجویانه و طبیعت گردی شناخته شده است، اما طیف وسیعی از نقاط مختلف را با توجه به علاقه مندان ارائه می دهد.

از آنجا که کشوری بسیار بزرگ است، تعداد زیادی از مردم در یک سفر از سراسر کانادا دیدن نمی نمایند. به طور معمول، آن را به تکه های قابل کنترل تر تقسیم می شود، مانند منطقه دریایی (نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد) یا کبک و انتاریو (شهر کبک، مونترال، تورنتو و آبشار نیاگارا) و یا ساحل غربی، دشت های کانادا یا شمال کانادا.

تاریخ سفر به کانادا رو معین کنید

شاید شما بخواهید به کانادا مسافرت کنید چرا که دریافت ویزای آمریکا بسیار سخت از ویزا کانادا می باشد و هزینه ها در آنجا بسیار بالا می باشد. قیمت ها، آب و هوا، و فعالیت ها و تفریحات بسته به زمانی که به این کشور سفر می کنید، متفاوت است.

مسائل مربوط به پول

کانادا بر خلاف همسایه خود در جنوب که از دلار آمریکا استفاده می نماید، از دلار کانادا استفاده می نماید. بعضی از شهرهای مرزی کانادا/آمریکا و شهرهای بزرگ هر دوی ارزها را می پذیرند، اما شما باید با پول کانادا، جایی که آن را دریافت کنید، اقتصادیات بر فروش، انعام دادن و بیشتر، آشنا شوید.

تفاوت در قوانین

پیش از ورود به کانادا، مطمئن شوید که قوانین محلی مربوط به سن نوشیدن، محدودیت سرعت، مقررات مربوط به آوردن اسلحه گرم، مایعات الکی و غیره را بخوانید.

ایرانیانی که از کانادا دیدن می نمایند باید ویزا خود را قبل از ورود به خاک کانادا دریافت نمایند. ویزای توریستی کانادا توسط دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در آنکارا و دبی صادر می شود. شما می توانید به وسیله مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا به وسیله آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما به وسیله آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای کانادا می کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را آنالیز می نمایند و بر حسب شرایط پرونده مشاوره لازم را به شما می دهند. پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم های لازم ویزا، درخواست شما طی 3 تا 4 هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می شود و نامه انگشت نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری خوشبختانه به دریافت وقت احتیاجی نیست ولی از زمان دریافت نامه انگشت نگاری تا 1 ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت نگاری توسط همکاران ما به شما اعلام خواهد شد.

بعد از انجام انگشت نگاری از یک هفته تا 104 روز کاری زمان می برد تا سفارت نتیجه پرونده شما را اعلام کند؛ جواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پرونده است را در اختیار شما قرار می دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید - که حدود 2 هفته تا یک ماه طول بکشد، که در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.

***مدارک شخصی

 • اصل پاسپورت متقاضی به همراه کلیه پاسپورت های قدیمی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید
 • سند ازدواج در صورت همراهی همسر
 • رضایت نامه محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین قصد سفر دارند الزامی ست. رضایت نامه از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی نماید.

***مدارک شغلی

 • کارفرمایان : روزنامه رسمی ، آگهی تأسیس ،آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت ، آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه 6 ماه آخر کارمندان ، تمکن و پرینت 6 ماه آخرحساب شرکت به لاتین.
 • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد : پروانه بهره برداری ، جواز کسب ، آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه 6 ماه آخر کارمندان.
 • کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ آغاز به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه ، نام مدیر) ، فیش حقوقی دو ماه آخر، لیست بیمه 6 ماه آخر، حکم کارگزینی یا قرارداد شرکت .
 • مهندسان : پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت .
 • تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی ،آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • پزشکان : پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، پروانه مطب، آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان : حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر - حکم افزایش حقوق در صورت وجود ارائه شود.

***مدارک اقتصادی

 • ارائه نامه تمکن ممهور به مهر برجسته بانک و گردش حساب 6 ماه آخر هر دو به زبان لاتین الزامی ست.
 • درصورت داشتن گواهی سپرده بلند مدت ، برگ خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل ، سند ملکی و اجاره نامه آن ها را نیزارائه دهید.

***سایر توضیحات

 • فرم مشخصات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی جداگانه تکمیل و ارئه شود.
 • کلیه مدارک شخصی و شغلی باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و مهر مترجم کافی ست .
 • داشتن دو ویزای شنگن که حداقل یکی از آن ها در 5 سال اخیرباشد الزامی ست .
 • در صورت امکان با پاسپورت تمدید شده اقدام شود به این دلیل که مدت اعتبار ویزا کانادا درصورت صدور مطابق با اعتبار پاسپورت ارائه شده می باشد.
 • مدت زمان اخذ ویزا بعد از انگشت نگاری ازیک هفته تا پنج ماه می باشد .
 • در صورت داشتن دعوتنامه معتبر آن را ارائه کنید.دعوتنامه باید شامل مشخصات کامل دعوت نماینده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی ،آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگرباشد و بعد از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد. مدارک فرد دعوت نماینده : کارت شهروندی، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی یا کارت اقامت ، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های اقتصادیاتی ، فرم های T4 و T1 .
 • مدارک شخصی و شغلی متقاضی در مرحله اول و مدارک بانکی در مرحله آخر و زمان اعلام شده از مسافر دریافت می شود.
 • کلیه مدارک بانکی به زبان لاتین از بانک گرفته شود ودیگر مدارک اقتصادی نیز ترجمه گردند.

با هر بار ورود به کانادا مسافر تا سقف 6 ماه می تواند در آنجا اقامت داشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 153

به "چگونگی اخذ ویزای کانادا با ساده ترین مدارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اخذ ویزای کانادا با ساده ترین مدارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید