وام یک میلیونی واریز شد ، 4.6 میلیون نفر امروز وام دوم کرونا را گرفتند

به گزارش میهن دی ال، وام یک میلیونی امروز به حساب بعضی از مشمولان دریافت دور جدید تسهیلات کرونایی واریز شد.

وام یک میلیونی واریز شد ، 4.6 میلیون نفر امروز وام دوم کرونا را گرفتند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش فشار مالی به خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه و البته بعد از پافشاری مجلس به پرداخت یارانه های حمایتی به مردم، دولت اعلام نمود که به 11 میلیون خانوار مجدداً وام یک میلیونی پرداخت خواهد نمود ضمن اینکه به مدت 4 ماه نیز ماهانه 100 هزار تومان به 30 میلیون نفر می پردازد.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت نموده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

نکته مهم اینجاست که افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

لازم به ذکر است، متقاضیان صرفاً باید کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال نمایند، شهروندان عزیز تنها یک بار پیامک ارسال نمایند.

مهلت متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک به سر شماره 6369 از روز سه شنبه 4 آذر شروع شده و تا سه شنبه 11 آذر ادامه داشت.

از صبح امروز واریز وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانوار که درخواست خود را به وسیله پیامک به وزارت رفاه اعلام نموده بودند، شروع شده است و تا کنون 4.6 میلیون نفر این تسهیلات را دریافت نموده اند.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، در ادامه حمایتهای ستاد ملی مدیریت کرونا و سیستم بانکی از یارانه بگیران، تعداد 4.515.651 نفر سرپرست خانوار که یارانه معیشتی دریافت می نمایند و فاقد درآمد ثابت هستند و تعداد 147.292 نفر از یارانه بگیران که در مراحل قبلی پیروز به دریافت تسهیلات ده میلیون ریالی نشده بودند (مجموعاً 4.661.015 نفر)، از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها (با اخذ پیامک از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) شناسایی و به سیستم بانکی معرفی شدند که تا ساعت 13 پنج شنبه مورخ 13 آذر ماه 1399 تسهیلات مربوط به حساب 99.96درصد از افراد یاد شده واریز شده است.

ضمن اینکه امکان واریز تعداد 1.928 فقره تسهیلات به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطاها میسر نگردیده است. بدیهی است در صورت اخذ اطلاعات افراد مشمول جدید در مراحل بعدی (یارانه بگیران معیشتی فاقد درآمد ثابت) از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها تسهیلات یک میلیون تومانی به حساب متقاضیان متعاقباً واریز خواهد شد.

منبع: تسنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 664

به "وام یک میلیونی واریز شد ، 4.6 میلیون نفر امروز وام دوم کرونا را گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام یک میلیونی واریز شد ، 4.6 میلیون نفر امروز وام دوم کرونا را گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید