فردا، آخرین مهلت دریافت وام جدید کرونا

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران، پرداخت تسهیلات جدید کرونا در مرحله دوم با رویکرد بنگاه محوری شروع شد و بر این اساس بنگاه های سه حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مشمول این مرحله از دریافت وام جدید کرونا شناخته شدند.

فردا، آخرین مهلت دریافت وام جدید کرونا

در حالی که تا پیش از این مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت وام جدید کرونا برای بنگاه های مذکور تا سرانجام بهمن ماه اعلام شده بود این زمان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای هر سه بخش تا نیمه اسفند ماه تمدید شد.

تمدید مهلت زمان ثبت نام مرحله دوم وام کرونا به دلیل عدم جذب منابع تخصیص یافته و همچنین عدم مراجعه به بانک ها به دلیل اعمال محدودیت های ترددی و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفت تا صاحبان بنگاه ها و کسب وکارها در حوزه های گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان فرصت مراجعه به بانک ها را داشته باشند.

تصویب پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین و کسب و کارهای سه حوزه مذکور به دنبال حمایت دولت از صاحبان مشاغل و کسب وکارهای شدیدا آسیب دیده از کرونا در ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفت که در فاز نخست پرداخت تسهیلات، افراد متقاضی برای دریافت وام ثبت نام نموده و نزدیک به 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کشور در 14 رسته و بیش از 850 زیررسته پرداخت شد.

تسهیلات حمایتی کرونا با نرخ 12 درصد

در مرحله دوم پرداخت وام کرونا نیز، سه حوزه گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه نهاده شد و رقمی معادل 8000 میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به این بخش ها پیش بینی شد که طبق مصوبات ستاد ملی کرونا 2000 میلیارد تومان به بخش گردشگری، 1700 میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر و 800 میلیارد تومان به بخش ورزش اختصاص پیدا نموده است.

پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا با نرخ 12 درصد بوده و متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات ابتدا باید به وسیله ثبت نام در سامانه کارای وزارت کار مراحل ثبت نام خود را دنبال و پس از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را به وسیله شعب بانک دریافت نمایند.

طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت دریافت وام جدید کرونا فردا پانزده اسفند به سرانجام می رسد مگر آنکه تمهیدات جدیدی از سوی ستاد پیش بینی شده و مهلت دریافت وام مجددا تمدید گردد.

منبع:ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 847

به "فردا، آخرین مهلت دریافت وام جدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا، آخرین مهلت دریافت وام جدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید