راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور غیاب؛ ایجاد نظم و کنترل ترددها

به گزارش میهن دی ال، اگر شما هم مدیر یک مجموعه بزرگ و یا کوچک باشید، احتمالا می دانید که دستگاه های حضور و غیاب و یا همان دستگاه های کنترل تردد به عنوان ابزاری حیاتی جهت مدیریت حضور و غیاب کارکنان در سازمان ها شناخته می شوند. شاید ثبت کردن اطلاعات حضور افراد در شرکت های بسیار کوچک کاری ساده باشد ولی در شرکت های بزرگ قطعا این کار بدون استفاده از دستگاه ها غیرممکن خواهد بود. این دستگاه ها اطلاعاتی مهم از جمله زمان ورود و خروج کارکنان را ثبت می کنند و می توانند به بهبود کارایی و مدیریت منابع انسانی کمک کنند. پس تمامی مدیران شرکت ها و کارخانه ها باید به فکر خرید بهترین دستگاه حضور غیاب برای مجموعه خود باشند که ما در این مطلب به سراغ معرفی تعدادی از آن ها خواهیم رفت. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم در پی مجموعه ای متنوع از بهترین دستگاه های حضور و غیاب در کشور هستید، روی دکمه زیر ضربه بزنید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور غیاب؛ ایجاد نظم و کنترل ترددها

بهترین دستگاه های حضور غیاب در بازار کدام است؟

اولین دستگاه حضور و غیاب کارمندان در سال 1938 وارد بازار شد. هدف این دستگاه ها علاوه بر ثبت کردن تردد کارمندان، محاسبه ساعات کار آن ها در طی یک ماه نیز بود. در ابتدا تنها چند شرکت محدود به سراغ ساخت این دستگاه ها رفتند ولی امروزه تعداد این شرکت ها و برند ها بسیار بالاست. به همین علت اگر شما در پی خرید یک دستگاه حضور و غیاب باشید، قطعا با وجود این تعداد برند و امکانات مختلف ارائه شده در دستگاه های مختلف سردرگم خواهید شد. با این حال اصلا نگران نباشید؛ چرا که با در نظر گرفتن نیاز و بودجه خود، خرید این دستگاه ها اصلا سخت نخواهد بود.

یکی از مزایای اصلی دستگاه های حضور و غیاب، دقت بالای آن هاست. با استفاده از تکنولوژی های مدرن مانند اثر انگشت، کارت های منحصر به فرد و یا تشخیص چهره، این دستگاه ها اطلاعات را به صورت دقیق و بدون اشتباه ثبت می کنند. این اطلاعات قابلیت استفاده آسان در محاسبه ساعات کاری، محاسبه حقوق و دستمزد و نظارت بر الگوهای حضور و غیاب کارمندان را فراهم می کنند. از طرف دیگر این دستگاه ها به بهبود امنیت در سازمان ها نیز کمک می کنند. حال بهتر است که به سراغ پیدا کردن بهترین دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران برویم. به همین علت 9 مورد از بهترین دستگاه های کنترل تردد کارمندان عبارتند از:

1) دستگاه حضور و غیاب تیک باکس مدل TIK-CA New

اگر در پی یک دستگاه حضور و غیاب ارزان با ظاهری ساده و زیبا هستید، احتمالا این کالا برای شما مناسب خواهد بود. همان طور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، ثبت تردد کارکنان در این دستگاه با کمک کارت و همچنین اپلیکیشن اندروید مخصوص هر یک از اعضا امکان پذیر خواهد بود. برای ثبت ورود یا خروج به وسیله نرم افزار اندروید تنها کافیست که نزدیک دستگاه شوید و به وای فای دستگاه متصل شوید و سپس ورود یا خروج خود را به وسیله نرم افزار ثبت کنید.

با وصل کردن دستگاه حضور و غیاب تیک باکس مدل TIK-CA New به برق و سپس اتصال آن به اینترنت، تمام اطلاعات بر روی یک فضای ابری خاص ذخیره می شوند و شما در هر زمان و یا مکانی می توانید به اطلاعات پنل خود دسترسی داشته باشید. مدیر مجموعه می تواند کارهایی از قبیل تعریف کارمند تازه یا حذف کارمند، مدیریت مرخصی ها، مدیریت ماموریت ها، تعریف شیفت کاری و ساعات حضور کاری را در پنل خود انجام دهد. مدیر همچنین می تواند به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و حتی در بازه های زمانی دلخواه گزارشی از کارکرد پرسنل با آمار دقیق ورود، خروج و تاخیرها را دریافت و مشاهده کند.

2) دستگاه حضور و غیاب مدل K18

بسکمک از خریداران دستگاه K18 که محصول شرکت KAMATEC است را تحت عنوان بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می شناسند. اولین موردی که توجه ما را به خود جلب کرد، ارائه سخنگوی فارسی به وسیله این دستگاه بود. این کالا می تواند برای ثبت تردد کارکنان از تشخیص چهره، ثبت اثر انگشت، کارت و رمز عبور نیز استفاده کند. همچنین یک نمایشگر رنگی 2.8 اینچی با منوی فارسی دارد. از ظرفیت های این محصول باید به ثبت 300 چهره، 3000 اثر انگشت، 1000 کارت، 1000 رمز و همچنین ظرفیت 100000 تردد اشاره کرد.

از دیگر مزایای این دستگاه قابلیت نمایش عکس پرسنل بر روی صفحه نمایش است. یک نرم افزار حضور و غیاب با سطح طلایی یعنی بدون محدودیت در ثبت شیفت کاری، تعریف پرسنل و ساعت کاری و یک نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد با قابلیت شخصی سازی نیز همراه با این محصول به دست شما خواهد رسید. حالا شما می توانید با استفاده از دکمه زیر دستگاه حضور و غیاب مدل K18 را به سادگی سفارش دهید.

3) دستگاه حضور و غیاب مدل kamatec k2

اگر قیمت دستگاه قبلی برای شما بالا بود و در پی دستگاهی ساده تر و ارزان تر از برند kamatec هستید، احتمالا این محصول برای شما کاربردی و مناسب خواهد بود. شاید بتوانیم برند kamatec را بهترین برند دستگاه حضور و غیاب مالی بنامیم. این دستگاه قابلیت تشخیص چهره را دارد ولی حسگر اثر انگشت و کارتخوان ندارد. به همین علت کارکنان باید با استفاده از قابلیت تشخیص چهره و یا رمز عبور، حضور خود را در مجموعه ثبت کنند. شما می توانید تا 300 چهره و رمز عبور را برای کارکنان خود در این دستگاه ذخیره کند و در عین حال دستگاه قابلیت ثبت 100000 تردد را دارد.

همانند محصول قبلی یک نرم افزار حضور و غیاب با سطح طلایی یعنی بدون محدودیت در ثبت شیفت کاری، تعریف پرسنل و ساعت کاری و یک نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد با قابلیت شخصی سازی نیز همراه با این محصول به دست شما خواهد رسید. صفحه نمایش این محصول 2.8 اینچی است و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. برای خرید دستگاه حضور و غیاب مدل kamatec k2 همین حالا روی دکمه زیر کلیک کنید.

4) دستگاه حضور و غیاب زد کی تی اکو مدل UF100 Plus

در این مرحله به سراغ بررسی یک دستگاه حرفه ای از برند ZKT ECO می رویم. ظاهر مجذوب کننده این دستگاه اولین چیزی است که توجه افراد را به خود جلب می کند. صفحه نمایش این محصول 2.8 اینچی است و از زبان های انگلیسی و فارسی پشتیبانی می کند. به وسیله 4 روش تشخیص چهره، رمز عبور، کارت و اثر انگشت شما می توانید تردد کارکنان مجموعه خود را تحت نظر داشته باشید. تنها نیاز است که دستگاه را به برق و سپس به یک اینترنت پایدار متصل کنید.

شما می توانید تا 100000 تردد را در کنار چهره 300 نفر از پرسنل در این دستگاه ذخیره کنید. طبق نظرات موجود در خبرنگاران ، خریداران این کالا از پشتیبانی و گارانتی آن رضایت کامل دارند. اکنون شما می توانید با استفاده از دکمه زیر دستگاه حضور و غیاب زد کی تی اکو مدل UF100 Plus را به سادگی سفارش دهید.

5) دستگاه حضور و غیاب تیک باکس مدل +Tik-Box TIK-CA

این محصول نسخه ارتقاء یافته دستگاه حضور و غیاب تیک باکس مدل TIK-CA New (محصول شماره یک) است. به همین علت یک صفحه نمایش کوچک همانند تصویر بالا جهت نمایش ساعت، تاریخ، اتصال و عدم اتصال به اینترنت و پیام ثبت تردد روی آن قرار داده شده است. این محصول همراه با 5 کارت به دست شما خواهید رسید که در صورت نیاز می توانید کارت های بیشتر را به صورت جداگانه سفارش دهید.

ثبت تردد کارکنان در این دستگاه با کمک کارت و یا اپلیکیشن اندروید مخصوص هر یک از اعضا امکان پذیر خواهد بود. برای ثبت ورود یا خروج به وسیله نرم افزار اندروید کافیست که نزدیک به دستگاه شوید و سپس به وای فای آن متصل شوید و در نهایت ورود یا خروج خود را ثبت کنید. دکمه زیر به شما کمک می کند تا این محصول را با قیمتی عالی به راحتی سفارش دهید.

6) دستگاه حضور و غیاب مدل AR-14

این دستگاه به شما کمک می کند تا تردد 1000 نفر از کارکنان مجموعه ی خود را به وسیله اثر انگشت، رمز عبور و یا کارت پیگیری کنید. از طرف دیگر در هر زمانی که بخواهید می توانید یک گزارش کامل و دقیق از زمان و تاریخ تردد، مجموع ساعات کارکرد، اندازه تاخیرهای روزانه، غیبت ها، اضافه کاری و بسکمک از موارد دیگر را به صورت یک فایل اکسل با تاریخ میلادی دریافت کنید. این دستگاه از زبان فارسی به صورت کامل پشتیبانی می کند.

صفحه نمایش کوچک این دستگاه حضور و غیاب رنگی است. خریداران نیز از پشتیبانی شرکت ارائه دهنده محصول رضایت کامل دارند. نکته حائز اهمیت این است که شما برای راه اندازی دستگاه به هیچ سیم کارتی نیاز ندارید و فقط به برق و یک اینترنت پایدار نیاز خواهید داشت. اکنون برای خرید این محصول همین حالا روی دکمه زیر کلیک کنید.

7) دستگاه حضور و غیاب فراتکنو مدل F70

اگر دستگاه بالا را دوست داشتید ولی در پی امکانات بیشتر هستید، احتمالا این محصول برای شما مناسب خواهد بود. دستگاه حضور و غیاب مدل F70 سری تازه از محصولات حضور و غیاب برند فراتکنو است که پس از بررسی های بسیار تخصصی در نهایت روانه بازار شد. این دستگاه یک منوی کاربردی و آسان به زبان فارسی دارد. از طرف دیگر سنسور اثر انگشت F70 اثر انگشت افراد مختلف را در کمتر از نیم ثانیه شناسایی می کند.

از مواردی که این دستگاه ها را نسبت به رقبای خود مجذوب کننده تر و خاص تر می کند، نحوه نصب شدن آن است؛ چرا که هم بر روی دیوار نصب می شود و هم با کمک پایه های خود بر روی میز شما قرار می گیرد. این کالا به شما کمک می کند تا تردد کارکنان مجموعه ی خود را به وسیله اثر انگشت، رمز عبور و یا کارت پیگیری کنید. در نهایت شما می توانید برای هر یک از کارکنان خود 10 اثر انگشت مختلف (تمامی انگشتان دست ها) را روی دستگاه تنظیم و ثبت کنید.

8) دستگاه حضور و غیاب مدل AI-Face11

احتمالا شما هم در نگاه اول محو مجذوب کنندهیت این محصول شده اید. شاید بتوانیم این محصول را بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در بازه قیمتی کمتر از هشت میلیون تومان معرفی کنیم. شما می توانید تا 5000 چهره را روی این دستگاه ثبت کنید که در بین کالاهای معرفی شده در این مطلب، این عدد واقعا بی نظیر است. سنسور تشخیص چهره این دستگاه می تواند چهره افراد را با سرعت بالا در محیط هایی با نور بسیار کم و یا بسیار زیاد به سادگی تشخیص دهد.

این محصول برای تشخیص چهره افراد از هوش مصنوعی استفاده می کند و به همین علت توانایی تشخیص چهره 5 نفر به صورت همزمان را دارد. از طرف دیگر به سبب تکنولوژی به کار رفته در دوربین ها، تشخیص چهره به صورت سه بعدی انجام می شود و امکان تقلب با استفاده از عکس پرسنل وجود نخواهد داشت. سیستم عامل این دستگاه نیز لینوکس است. دستگاه حضور و غیاب مدل AI-Face11 می تواند تا 500000 تردد را برای شما ثبت و ذخیره کند.

9) دستگاه حضور و غیاب زد کی تی اکو مدل MB20 Eco Plus

این دستگاه برای شناسایی هویت کاربران از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کند. یک صفحه نمایش 2.8 اینچی رنگی دارد تا همه چیز را به کاربران به صورت دقیق نمایش دهد. از طرفی قادر است که از ثبت چهره و یا اثر انگشت تکراری افراد جلوگیری کند. قابلیت ثبت 2000 اثرانگشت، 400 چهره، 1000 کارت و 200000 تردد را دارد. پس در واقع هر 4 روش اصلی برای ثبت تردد کارکنان با کمک این دستگاه امکان پذیر خواهد بود.

یک نرم افزار حضور و غیاب بدون محدودیت در ثبت شیفت کاری، تعریف پرسنل و ساعت کاری، محاسبه حقوق و دستمزد با قابلیت شخصی سازی نیز همراه با این محصول به دست شما خواهد رسید. شما اکنون با استفاده از دکمه زیر به راحتی می توانید دستگاه حضور و غیاب زد کی تی اکو مدل MB20 Eco Plus را سفارش دهید.

سخن پایانی

هدف ما در این مطلب معرفی بهترین دستگاه حضور غیاب در بازار ایران بود. پس به همین علت به سراغ بررسی دستگاه های مختلف رفتیم و نکات مثبت و منفی آن ها را زیر ذره بین قرار دادیم. از طرفی متوجه شدیم که 4 روش اصلی حضور و غیاب کارکنان تشخیص چهره، تشخیص اثر انگشت، کارت و رمز عبور هستند. حالا شما باید با توجه به نیازهای خود و مجموعه مورد نظر به سراغ خرید یکی از آن ها بروید. نکته حائز اهمیت این است که به ظرفیت دستگاه برای ذخیره چهره و یا اثر انگشت کارمندان دقت کنید. اکنون بگویید که بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است و علت شما برای این انتخاب چیست؟ شما همچنین می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران خبرنگاران مگ در میان بگذارید.

منبع: خبرنگاران مگ

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 دی 1402 بروزرسانی: 15 دی 1402 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1609

به "راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور غیاب؛ ایجاد نظم و کنترل ترددها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بهترین دستگاه حضور غیاب؛ ایجاد نظم و کنترل ترددها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید