سازمان عفو بین الملل: 17 هزار پرسنل درمانی در دنیا قربانی کرونا شده اند

به گزارش میهن دی ال، در سالی که گذشت در سراسر دنیا دست کم 17هزار نفر از کارکنان کادر درمانی بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده اند.

سازمان عفو بین الملل: 17 هزار پرسنل درمانی در دنیا قربانی کرونا شده اند

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، سازمان عفو بین الملل بر اساس داده های بیش از 80 کشور جهان آمار خود از قربانیان بیماری کووید 19 در میان کادر درمانی در سال 2020 را ارائه داده است.

بنابر این گزارش در سال گذشته دست کم 17هزار نفر از کارکنان مراکز درمانی و بهداشتی در سراسر جهان بر اثر پیامدهای آلودگی به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

استیو کاکبرن، کارشناس این سازمان بیان نمود: تأسف آور است که در هر 30 دقیقه یکی از اعضای کادر درمان در جهان بر اثر کووید 19 جان خود را از دست می دهد.

او گلایه کرد که در بعضی از این کشورها، بسیاری از پرسنل بهداشت و درمان به صورت محافظت نشده کار نموده اند و بهای چنین نقصانی را با جان خود پرداخته اند.

بنابر گزارش دویچه وله، عفو بین الملل همراه با دو اتحادیه صنفی بین المللی خواسته است که پرسنل بهداشت و درمان در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.

کادر درمانی از جمله پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بیمارستانی، رانندگان آمبولانس ها و کارمندان مراکز بهداشتی درمانی غالباً در معرض ابتلا به کروناویروس قرار دارند. بنابراین، این افراد بیشتر با خطر ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس مواجهند و در شرایط کمبود تجهیزات محافظتی این خطر بیشتر نیز می گردد. سازمان عفو بین الملل اعلام نموده که بسیاری از کشورها به دلایل مختلف از جمله کمبود تجهیزات محافظتی در حفاظت از کادر درمانی خود در برابر کرونا شکست خورده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 827

به "سازمان عفو بین الملل: 17 هزار پرسنل درمانی در دنیا قربانی کرونا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان عفو بین الملل: 17 هزار پرسنل درمانی در دنیا قربانی کرونا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید