سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط وخیم مراکز درمانی غزه هشدار داد

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش موارد ابتلا به کرونا در نوار غزه و ظرفیت مراکز درمانی در این نوار هشدار داد.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط وخیم مراکز درمانی غزه هشدار داد

عبدالرووف المناعمه عضو کمیته مشورتی مقابله با کرونا در غزه هم گفت: از مجموع 100 دستگاه تنفس مصنوعی موجود در غزه 79 دستگاه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: اگر اوضاع به همین منوال باقی بماند سیستم بهداشتی در غزه نخواهد توانست جوابگوی ظرفیت دهی در این خصوص باشد و نیاز به تخت های مراقبت ویژه وجود خواهد داشت و تختی در مراکز درمانی پیدا نخواهیم کرد.

عبدالناصر صبح مسئول اورژانس دفتر سازمان بهداشت جهانی در غزه هم هشدار داد که طی یک هفته توان مراکز درمانی غزه برای خدمات دهی به موارد حاد بیماری سرانجام خواهد یافت.

وی با بیان اینکه آزمایش کرونای 25 تا 30 درصد ساکنان غزه مثبت است، این آمار را خطرناک و بیانگر بی توجهی شهروندان به کووید 19 و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیری برشمرد.

این مسئول دفتر بهداشت جهانی در غزه همچنین اضافه نمود: واکسن کرونا تا پیش از ماه ژوئیه و آگوست سال آینده (تیر و مرداد 1400) به غزه نخواهد رسید.

وی در عین حال رعایت جدی اقدامات پیشگیرانه و دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی از سوی ساکنان غزه را خواستار شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 641

به "سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط وخیم مراکز درمانی غزه هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط وخیم مراکز درمانی غزه هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید