خوشحالم در مرکز یکی از ابرقدرت های کشتی جهان هستم

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون کشتی، زلیکو ترایکوویچ رئیس فدراسیون کشتی صربستان در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون کشتی ایران گفت: خوشحالم اینجا در مرکز یک ابرقدرت کشتی جهان یعنی ایران حضور دارم.

خوشحالم در مرکز یکی از ابرقدرت های کشتی جهان هستم

وی ادامه داد: ایده تفاهم نامه همکاری از سوی علیرضا دبیر مطرح شد. این شانس بزرگ و چشم انداز بزرگی است که فدراسیون ما از فدراسیون ایران خیلی چیزها یاد بگیرد. چون در ابتدای مسیری هستیم که ایران خیلی وقت است در آن قرار گرفته است.

رئیس فدراسیون کشتی صربستان شرح داد: در زمینه همکاری های بین المللی با یکدیگر همکاری خواهیم کرد از جمله حمایت از کاندیداهای یکدیگر در مجامع ورزشی، عشق و علاقه همه ما یکی است و آن کشتی است.

وی ادامه داد: از سال 2006 رییس فدراسیون کشتی صربستان هستم، در ابتدای راه شرایط خوب نبود اما یک سرمایه گذاری خوبی را روی جوانان انجام دادیم که باعث شد در تمام رده ها نتایج خوبی کسب کنیم. از سال 2013 شرایط بطور کامل تغییر کرده و به صورت چشمگیری هم شناخته شدیم و هم حمایت شدیم و در سطح اول ورزش صربستان قرار گرفتیم. به این پیشرفت افتخار می کنم. ورزشکاران ما شرایط خوبی دارند و در شرایط یکسانی با رقبای جهانی هستند. سرمایه گذاری در ورزش هرگز نمی تواند کار اشتباهی باشد.

ترایکوویچ گفت: می توانیم از لیگ ایران الگوبرداری کنیم و اطلاعات جدیدی را دریافت کنیم و برای سازماندهی مسابقات جهانی استفاده کنیم. می توانیم از طریق تلویزیون مسابقات تمام کشورهای جهان را دنبال کنیم. از نظر مالی قدرت های فوتبال جهان بهترین امکانات پزشکی را در اختیار دارند اما باز هم نفراتی به کرونا مبتلا می شوند باید با این ویروس مقابله کنیم و با تمهیدات لازم مسابقات را برگزار کنیم. پیروزی تنها می تواند برگزاری مسابقات جهانی در صربستان باشد.

وی گفت: در بازید از خانه کشتی تحت تأثیر قرار گرفتم. عشق و انگیزه فراوانی را اینجا دیدم به همراه سنت و عقبه بزرگی از افتخارات ورزشی، خیلی از مراکز بزرگ ورزش را دیده ام اما اینکه تا این حد به جزئیات دقت شده باشد را ندیدم. شاید بعضی جاها وسایل زیباتری وجود داشته باشد، اما مجموعه های ورزشی باید انگیزه در آن دخیل باشد و تا به امروز چنین چیزی را ندیده بودم.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز ضمن خیرمقدم به رئیس فدارسیون کشتی صربستان و هیأت همراه افزود: کشتی در ایران بعنوان ورزش ملی و پرافتخارترین رشته ورزشی میادین بین المللی از جمله بازی های المپیک و رقابت های جهانی شناخته می شود.

وی ادامه داد: همکاری دوجانبه با سایر کشورهای ورزشی و استفاده از امکانات و دانش روز جهان می تواند به رشد و گسترش کشتی در جهان کمک کند و ما بعنوان یکی از کشورهای مطرح جهان در کشتی، آماده ایم که در صورت تمایل با سایر کشورها نیز همکاری مشترک داشته باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی در سرانجام خاطرنشان کرد: باید به سمت علمی شدن ورزش پیش برویم و این کار جز به اشتراک گذاشتن اطلاعات ورزشی و استفاده از علم روز جهان میسر نیست و فدراسیون کشتی ایران به دنبال تعامل با کشتی جهان و اتحادیه جهانی کشتی در این مورد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 574

به "خوشحالم در مرکز یکی از ابرقدرت های کشتی جهان هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالم در مرکز یکی از ابرقدرت های کشتی جهان هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید