در سوئیس برف شکلاتی بارید!، تصاویر

به گزارش میهن دی ال، در شهر سوئیس، این سرزمین به لطف نقص کارخانه شکلات لینت در اولتن شاهد بارش برف شکلاتی بود.

در سوئیس برف شکلاتی بارید!، تصاویر

لست سکند: این اتفاق سر و صدای زیادی نداشت اما مردم اولتن با ماشین هایی پوشیده از یک لایه نازک شکلات روبرو شدند و این مورد دلیلی بود بر اینکه کارخانه ای که بوی ویلی وونکا و شکلات را در کل شهر پخش کرده بود باید تعمیر شود. به نظر می رسد که اروپا هنوز مقصد مناسبی برای دوستداران شکلات است که لابد با چنین بارشی، طرفداران بیشتری را هم به سمت خودش خواهد کشاند. اما یک سوال مهم ذهن مردم را درگیر کرده بود و آن هم این بود که این برف از کجا آمد؟

چگونه این اتفاق رخ داد ؟

لینت یکی از بهترین کارخانه های شکلات سازی جهان است و برای ساکنان اولتن در سوئیس، شکلات هایی را تولید می کند که مثل و مانندشان در هیچ جای دیگری از جهان پیدا نمی شود. هنگامی که مسئله ای در سیستم HVAC در کارخانه شکلات Lindt * Spruengli به وجود آمد، پوسته های کاکائو که فرآیند بو دادن را طی می کردند از طریق این سیستم مکیده شده و به دلیل وزش باد شدید در آن زمان در شهر پخش شدند و این شکلات ها مستقیماً روی کاپوت ماشین ها و روی زمین سپید پوش قرار گرفتند! (به همین راحتی)

این اتفاق از آن دسته وقایع ساده و معمولی نبود که بشود به راحتی از آن گذشت و به همین دلیل همان اول، کارخانه شکلات سازی Lindt و Spruengli برای ساکنان اولتن بیانیه ای منتشر کردند که در آن تایید شده بود که رها شدن گردوغبار کاکائو در هوا کاملاً بی ضرر است. آن ها همچنین گفتند برای تمیز کردن خودروهایشان و هر نوع تمیزکاری و پاک کردن شکلات از روی ماشین هایشان به ساکنان این شهر هزینه پرداخت خواهند کرد.البته که این اتفاق آنقدرها هم ناخوشایند نبود و مردم زیادی از دیدن شکلات روی زمین و ماشین و سقف خانه هایشان راضی و شگفت زده شدند! در کمال تعجب این اولین حادثه شکلات در اروپا نیست . ورل آلمان، آبشار شکلاتی را دید که بسیار جدی تر از کمی گردوغبار کاکائو بود و مسئله شکلات برای آن ها به یک طغیان تبدیل شد که سبب مسدود کردن راه و ایجاد یک لایه کامل از شکلات در خیابان ها شد.

مقدار شکلات ذوب شده ای که در سطح شهر دیده می شد تقریباً یک تن بود و این در حالی بود که برخی از تکه های شکلات خرد می شدند و برای پاک کردن مناطق دیگر شهر کمی گرما و نبوغ لازم بود. به طورکلی ضخامت شکلات ریخته شده در شهر تقریباً چهار اینچ بود که ضخیم تر از یک آب نبات معمولی است. طرفداران Candyland ممکن است با غوطه ور شدن در جهانیی پر از شکلات راضی شوند اما در اروپا به طور موقت زندگی روزمره افراد مختل شده بود!

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 512

به "در سوئیس برف شکلاتی بارید!، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سوئیس برف شکلاتی بارید!، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید