تور اروپا: درخواست اتحادیه اروپا برای برقراری فوری آتش بس در اتیوپی

به گزارش میهن دی ال، اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر ضرورت برقراری فوری آتش بس در اتیوپی، طرف های درگیر در این کشور را به گفت وگو برای حل بحران فراخواند.

تور اروپا: درخواست اتحادیه اروپا برای برقراری فوری آتش بس در اتیوپی

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی اعلام حالت فوق العاده در اتیوپی از سوی دولت این کشور، اتحادیه اروپا خواهان برقراری آتش بس فوری و بدون پیش شرط میان طرف های درگیر در این کشور شد.

به گزارش الیوم السابع، اتحادیه اروپا بعلاوه ضمن ابراز نگرانی از تشدید درگیری ها در اتیوپی طرفین را به گفت وگو برای حل بحران فراخوانده است.

پیش از این جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی شدید از اعلام حالت فوق العاده در اتیوپی بر مخالفت این اتحادیه با هرگونه حمله از سوی شورشیان اقلیم تیگرای به آدیس آبابا تاکید نمود.

دولت فدرال اتیوپی روز سه شنبه بعد از آغاز پیشروی شورشیان اقلیم تیگرای به سمت مرکز، آدیس آبابا، شرایط فوق العاده اظهار داشت.

اعلام حالت فوق العاده از سوی دولت اتیوپی پس از آن صورت گرفت که جبهه آزادیبخش تیگرای دو شهر اصلی در استان أمهره در شمال کشور را به تصرف خود درآورد.

در پی افزایش اختلافات میان جبهه آزادی بخش تیگرای و دولت آدیس آبابا، نخست وزیر ایتوپی در پائیز سال گذشته به ارتش فدرال این کشور دستور داد، یگان های رزمی خود را به استان تیگرای (شمال اتیوپی و هم مرز با سودان) اعزام و جبهه آزادی بخش تیگرای که حاکم بر این استان است، از قدرت برکنار کند. ارتش فدرال اتیوپی ماموریت را انجام داد اما یکسال است که آتش جنگ در استان تیگرای شعله ور است و به تازگی جبهه آزادی بخش تیگرای از تصرف دو شهر راهبردی در این استان خبر داده است.

این شهرها در جنوب استان تیگرای و در فاصله 400 کیلومتری شمال مرکز اتیوپی قرار دارند. تصرف شهرهای کومبولچا و دیسی به وسیله جبهه آزادی بخش تیگرای به معنای آغاز مرحله جدیدی در نبرد این جبهه با دولت آدیس آبابا است.

نخست وزیر اتیوپی با اعلام حالت فوق العاده در این کشور از شهروندان اتیوپیایی خواست با نیروهای امنیتی همکاری نمایند.

آبی احمد در جمع مقامات دولتی اتیوپی گفت: ما با تمام قدرت در برابر حملات جبهه آزادی بخش تیگرای می ایستیم. با وجودی که با چالش های زیادی روبرو هستیم اما می توانم بر این نکته تاکید کنم، ما پیروز می شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1210

به "تور اروپا: درخواست اتحادیه اروپا برای برقراری فوری آتش بس در اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: درخواست اتحادیه اروپا برای برقراری فوری آتش بس در اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید