جوان ترین کانادایی که قلب مصنوعی در بدنش می تپد

به گزارش میهن دی ال، مادرش می گوید که چندین عمل جراحی قلب و تجربه های نزدیک به مرگ، باعث شده است که مریم تانوس 12 ساله مریم معجزه (Mariam Miracle) لقب بگیرد.حدود یک سال پیش، این نوجوان کم سن ترین فرد در کانادا و جزو کوچک ترین افراد در دنیا بود که دستگاهی به نام قلب مصنوعی کامل برایش کار گذاشته شد.

جوان ترین کانادایی که قلب مصنوعی در بدنش می تپد

خبرنگاران به نقل از سی تی وی به روایت ماجرای جوان ترین کانادایی که قلب مصنوعی در بدنش می تپد، پرداخته است.

پزشکان در بیمارستان بچه ها تورنتو روز دوشنبه آخرین اقدام برای نجات جان او که پیوند قبلی اش در آستانه شکست بود را انجام دادند. این عمل بسیار قابل توجه است چون چنین دستگاه هایی فقط برای بزرگسالان ساخته شده اند. دستگاه به سختی در قفسه سینه مریم جا شده است و پس از کاشت، جراح تا چندروز جای عمل را باز گذاشته بود چون دستگاه آنقدر بزرگ بود که امکان بسته شدن درست آن نبود.

مریم با دو نوع بیماری قلبی مادرزادی به دنیا آمد - آنومالی ابشتین و کاردیومیوپاتی که بر بطن راست اثر گذاشت.

او در سن سه سالگی عمل قلب باز و در هفت سالگی پیوند قلب انجام داد، اما ضعف مداوم او در سن 11 سالگی منجر به ایست قلبی در ژوئن 2021 شد.

مریم در این روز به طور ناگهانی در خانه افتاد. برادر بزرگتر او در حالی که منتظر آمبولانس SickKids بود CPR را برای او انجام داد. او احیا شد و در بخش مراقبت های ویژه بستری شد، اما پزشکان متوجه شدند که قلب او در حال بیرون آمدن است و او به پیوند دوم احتیاج دارد، اما در عین حال احتیاج به زمان برای بازیابی توان و زمان برای یافتن یک عضو تازه هم داشت.

به گفته متخصص قلب او، این امر تیم پزشکی را به سمت قلب مصنوعی کامل راهنمایی کرد - دستگاهی که اساساً می تواند برای مدت زمان محدودی جایگزین کل قلب انسان گردد. این دستگاه متفاوت از سایر دستگاه های موجود است که برای اتصال به قلب و برای یاری به عملکرد آن طراحی شده اند. این مورد در حال حاضر فقط بر روی 58 بیمار در کانادا استفاده شده است.

به گفته پزشک او، هرچند که بیماران پیوند بچه ها بسیار بهتر از بزرگسالان هستند، اما مریم چالش های مداومی دارد و باید تا آخر عمرش هر روز داروهای سرکوب نماینده سیستم ایمنی مصرف کند.

بنابراین پیوندها به معنای درمان قطعی نیستند. آنها فقط می توانند طول عمر فرد را بیشتر نمایند و به احتمال زیاد قلب مریم در مقطعی در آینده از کار می افتد.

اما چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد این است که بدانیم مریم می تواند برترین زندگی ممکن را داشته باشد. جدا از مصرف منظم دارو و مراجعه به متخصص قلب، او باید بتواند کاری را که تقریبا بیشتر بچه ها انجام می دهند، انجام دهد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1407

به "جوان ترین کانادایی که قلب مصنوعی در بدنش می تپد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوان ترین کانادایی که قلب مصنوعی در بدنش می تپد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید