جلوگیری از قاچاق کالای 85 میلیاردی در قم؛ ادعای خلاف گمرک در پاسخ به تعزیرات

به گزارش میهن دی ال، توقیف کالای قاچاق 85 میلیاردی در قم، شناسایی 156 هکتار زمین خواری در بوشهر، استرداد زمین 20 میلیارد در کرمان و مراقبت از ملک 500 میلیارد تومانی در همدان، از اقدامات سازمان بازرسی در سراسر کشور است.

جلوگیری از قاچاق کالای 85 میلیاردی در قم؛ ادعای خلاف گمرک در پاسخ به تعزیرات

به گزارش گروه اجتماع خبرنگاران، به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، بازرسی های کل استان ها طی روز های اخیر اقدامات و نتایج بازرسی های خود را منعکس نموده اند که بعضی از آن ها به این توضیح است:

در بازرسی از عملکرد اداره کل گمرکات استان قم، از قاچاق 850 دستگاه گازپرکن خانگی و همچنین سایر تجهیزات صنعتی به ارزش بیش از 85 میلیارد تومان جلوگیری به عمل آمد.

بازرسی کل استان قم اعلام نموده که هیئت بازرسی ضمن آنالیز نحوه رسیدگی به پرونده های قاچاق در اداره کل گمرکات استان به این نتیجه می رسد که در موارد متعددی برخلاف قوانین و مقررات به رغم آن که بین مشخصات کالا های مکشوفه به ظن قاچاق با اسناد گمرکی ارائه شده از سوی صاحب کالا، مغایرت های قابل توجهی وجود داشته است، ولی واحد قضایی و حقوقی گمرکات استان قم در پاسخ به استعلام اداره کل تعزیرات استان اعلام انطباق کامل نموده و کالای کشف شده که اساساً قاچاق هست را به صاحب آن تحویل می دهد.

بازرسی استان قم ضمن هماهنگی با دادستان قم و اقدام به هنگام کلیه کالا های موضوع پرونده را شناسایی و توقیف می نماید که رسیدگی به این پرونده در حال اجرا سیر تشریفات قانونی خود است.

از ابتدای سال 99 بیش از 156 هکتار از اراضی شهری استان بوشهر با ورود بازرسی کل استان برطرف تصرف و از زمین خواری ممانعت به عمل آمد.

از ابتدای سال 99 تا به امروز جمعاً حدود 1.556.960 متر مربع معادل 156.695 هکتار از اراضی شهری استان با پیگیری و هماهنگی این بازرسی کل توسط فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان بوشهر برطرف تصرف و به وضع سابق اعاده شده است.

استرداد زمین 20 میلیارد تومانی از بستگان یکی از مسئولان کرمان

بازرسی کل استان کرمان اطلاع داد که در جریان بازداشت معاون یکی از ادارات کل استان، زمینی که متهم به صورت غیرقانونی به نام مادر همسرش نموده بود، مسترد شد.

این بازرسی کل همچنین اطلاع داد که در جریان بازرسی از معاونت یکی از ادارات کل، فردی که ظرف مدت 4 سال با فریب متقاضیان بیش از 900 میلیون تومان از آن ها رشوه دریافت می نموده را معرفی و وی بازداشت شده است.

بازرسی کل استان همدان نیز اعلام نموده که طی اقدامی اثربخش از تصرف ملکی به ارزش 500 میلیارد تومان توسط افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری نموده و آن را به تملک شهرداری درآورده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 919

به "جلوگیری از قاچاق کالای 85 میلیاردی در قم؛ ادعای خلاف گمرک در پاسخ به تعزیرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از قاچاق کالای 85 میلیاردی در قم؛ ادعای خلاف گمرک در پاسخ به تعزیرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید