جرمی کوربین مجددا به حزب کارگر بازگشت

به گزارش میهن دی ال، جرمی کوربین که سابقا رهبر حزب کارگر انگلیس بوده و چندی پیش عضویتش در آن از بابت کم اهمیت شمردن یک گزارش حزب درباره یهودستیزی در حزب در زمان رهبری وی معلق شد، مجددا عضویتش برقرار شده است.

جرمی کوربین مجددا به حزب کارگر بازگشت

به نقل از خبرگزاری رویترز، محرک اصلی معلق شدن کوربین در حزب کارگر بیانیه ای از جانب وی بود که در آن او نتایج کلی گزارش مذکور که از سوی کمیسیون برابری و حقوق بشر منتشر شد را رد نموده و گفته بود، این مشکل به شکل چشمگیری به دلایل سیاسی از سوی مخالفان و رسانه ها مورد مبالغه قرار گرفته است.

کر استارمر، رهبر فعلی حزب کارگر کوشش داشته به شکل آرام از دوران کوربین و گرایش به چپ تندرو ضمناً کوششهایش برای افزایش شانس حزب در انتخابات بعد از چهار شکست پی در پی انتخاباتی از سال 2010 فاصله بگیرد.

استارمر در توئیتر نوشت: می دانم که این یک روز دردناک دیگر برای جامعه یهودیان و آن دسته از اعضای حزب کارگر که به سختی برای مقابله با یهودستیزی جنگیده اند، است.

او ادامه داد: من شدیدا در عزمم برای تبدیل حزب کارگر به مکانی امن برای افراد یهودی قاطع هستم.

کوربین از تصمیم کمیته اجرایی ملی حزب کارگر برای بازگرداندنش به حزب بعد از سه هفته تعلیق استقبال نموده و گفت، اکنون تمرکز باید بر به چالش کشیدن دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس از حزب محافظه کار باشد.

با این حال کمیته نمایندگان یهودی انگلیس به همراه شورای رهبران یهود در این کشور به همراه یک گروه دیگر از پذیرش مجدد کوربین به حزب کارگر در یک بیانیه مشترک انتقاد کردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 630

به "جرمی کوربین مجددا به حزب کارگر بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرمی کوربین مجددا به حزب کارگر بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید