تبلت و موبایل بچه ها را حواس پرت می کند ، نجات کرگدن سفید از انقراض (گزارش تصویری)

به گزارش میهن دی ال، خلاصه ای از برخی اتفاقات مربوط به محیط زیست و همچنین علم و دانش را اینجا بخوانید.

تبلت و موبایل بچه ها را حواس پرت می کند ، نجات کرگدن سفید از انقراض (گزارش تصویری)

به گزارش خبرنگاران ، خلاصه ای از جهان علم و دانش را اینجا ببینید:

*عملیات نجات یک گونه از کرگدن در جهان گویا با پیروزیت در حال تکمیل است. دانشمندان با تلقیح مصنوعی پیروز شدند پنج جنین سالم و کامل کرگدن سفید را به وجود بیاورند. از جنس ماده کرگدن سفید در جهان فقط دو راس باقی مانده است و دانشمندان پیروز شدند از یکی از آنها پنج جنین به وجود بیاورند. این دو کرگدن در کنیا هستند.

*یک درمان جدید ممکن است امیدواری را برای بیماران سرطانی خون که بیماری آنها به مغز یا ستون فقرات آنها گسترش یافته است ، ایجاد کند. محققان می گویند ترکیبی فشرده از شیمی درمانی و ایمونوتراپی ممکن است زمان بهبودی را برای این بیماران تسریع کند. این تیم امیدوار است که این یافته ها بتواند در تغییر دستورالعمل های بین المللی در مورد چگونگی درمان بیماران پس از گسترش سرطان کمک کند.

*تقریبا نیمی از گربه های خانگی در آمریکا و بریتانیا هرگز فضای بیرون از خانه را نمی بینند چون صاحبان آنها می ترسند این گربه ها دچار حادثه و یا دزدیده شوند.

*تقریباً نیمی از افراد طبقه کارگر در قرون وسطی انگلیس به دلیل کار دستی و سنگین دچار شکستگی استخوان شدند. این ادعا به دنبال بررسی استخوان های بسیار زیاد به جای مانده از این دوران مطرح شده است.

*فیل هایی که در اسارت نگه داشته می شوند نسبت به همگونه های آزاد خود در سراسر جهان اضافه وزن کمتری دارند.

*یافته های جدید نشان می دهد بچه هایی که با وسایل هوشمند لمسی به خصوص موبایل و تبلت بازی می کنند در آینده بیشتر دچار حواس پرتی و فقدان تمرکز خواهند شد.

*کره زمین بین سال های 1994 تا 2017 28 تریلیون تن یخ را از دست داده است.

*جمجمه یک دایناسور تاجدار که 75 میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی می کرد در نیومکزیکو کشف شد.

* یک مطالعه جدید نشان می دهد که کلید کاهش فرایند پیری می تواند در سلولهای خاصی در سیستم ایمنی بدن ما باشد ، به نام سلولهای میلوئیدی. این سلول ها نقش مهمی در مقابله با عفونت ها و پاکسازی آوارها دارند ، اما اغلب با افزایش سن بیش از حد از بین می فرایند و باعث التهاب مزمن می شوند. با شناسایی این حقیقت خیلی راحت تر می توان فرایند پیری را در این افراد با درمان هایی جدید مبتنی بر استفاده از سلولهای میلوئیدی متوقف کرد.

*یافته های جدید روان شناسانه حاکی از آن است خالی شدن استادیوم های ورزشی که ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان است باعث شده تا ورزشکاران و بازیکنان بنا به دلایل مختلفی باادب تر و اخلاق مدارتر از قبل شود. محققان در حال بررسی رابطه این اتفاقات هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 798

به "تبلت و موبایل بچه ها را حواس پرت می کند ، نجات کرگدن سفید از انقراض (گزارش تصویری)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلت و موبایل بچه ها را حواس پرت می کند ، نجات کرگدن سفید از انقراض (گزارش تصویری)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید