ناکامی بایدن در بهبود وجهه آمریکا در اروپا

به گزارش میهن دی ال، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد اعتبار و وجهه ایالات متحده به اسم قدرت راهنمایی کننده دنیا در بین مردم آلمان و فرانسه به شدت لطمه دیده است و بایدن هم نتوانسته موجب بهبود و ارتقای اعتبار و وجهه بین المللی آمریکا گردد.

ناکامی بایدن در بهبود وجهه آمریکا در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شده، حاکی است، ناکامی ایالات متحده در مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا که منجر به مرگ بیش از 600 هزار آمریکایی شده، اعتبار و وجهه این کشور را در بین مردم آلمان و فرانسه به شدت کاهش داده است.

بر اساس این گزارش، در آستانه سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به اروپا، نظرسنجی صورت گرفته به وسیله صندوق مارشال و بنیاد برتسلمن نشان می دهد که بایدن نتوانسته است موجب بهبود و ارتقای دیدگاه مردم آلمان و فرانسه نسبت به اعتبار و وجهه بین المللی ایالات متحده گردد. این در حالی است که اعتبار و وجهه چین اندکی بهبود یافته است.

تحقیقات نو در آمریکا نشان می دهد اگر دولت ترامپ راهبردهای موثرتری را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ می کرد، از مرگ بیش از 400 هزار شهروند آمریکایی جلوگیری شده بود.

این نظرسنجی نشان می دهد، 3 ماه نخست دولت بایدن تاثیری بر دیدگاه منفی مردم فرانسه و آلمان نسبت به مقدار نفوذ آمریکا در دنیا نداشته است. این آمار و ارقام مشابه نتایج نظرسنجی سال 2020 است که نشانگر افت 10 درصدی اعتبار و وجهه آمریکا نسبت به قبل از بحران کرونا است.

تنها 51 درصد آلمانی ها گفته اند که آمریکا هنوز یک شریک قابل اعتماد است، این رقم در فرانسه به 60 درصد و بریتانیا 67 درصد و لهستان به 76 درصد رسیده است.

کمتر از 25 درصد مردم ترکیه به آمریکا اعتماد دارند. این نظرسنجی نشان می دهد بیشتر آمریکایی ها هنوز اتحادیه اروپا را یک شریک قابل اعتماد می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1011

به "ناکامی بایدن در بهبود وجهه آمریکا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی بایدن در بهبود وجهه آمریکا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید