تامین ذخایر گوشت مرغ تا انتها سال، مرغ زنده 10 هزار تومان

به گزارش میهن دی ال، مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: به طور میانگین ماهیانه بین 200 تا 220 هزارتن گوشت مرغ در کشور تولید می شود.

تامین ذخایر گوشت مرغ تا انتها سال، مرغ زنده 10 هزار تومان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، ملک نیا گفت: قیمت مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد می شود و کار گروه ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی را اعلام می کند.

وی در خصوص اختلاف 50 درصدی قیمت گذاری گفت: این بخش مربوط به هزینه های کشتارگاه، سود عمده فروشی ها و همچنین سود عرضه کنندگان می باشد که در ستاد تنظیم بازار محاسبه می شود.

ملک نیا اضافه نمود: در حال حاضر قیمت مرغ زنده حدود 10 هزار تومان و قیمت گوشت مرغ 15 هزار تومان با 5 درصد نوسان است که توسط استانداران قابل تغییر است.

مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: در دو ماه گذشته مشکلاتی در تامین نهاده ها داشتیم که در روز های اخیر توسط بانک مرکزی رفع شد.

وی اضافه نمود: در صورتی که نهاده ها به موقع تامین شود در کاهش قیمت ها تاثیر گذار خواهد بود و نگرانی مرغداران را رفع خواهد کرد.

ملک نیا درباره توزیع ذخایر شرکت پشتیبانی هم گفت: در حال حاضر 15 هزار تن از ذخایر مرغ منجمد در استان ها توزیع شده است.

وی اضافه نمود: بحث نهاده ها موجب تاثیر روانی در بازار می شود و در صورت نیاز بازار از ذخایر پشتیبانی در تامین نهاده ها که عمداً ذرت و سویا می باشد استفاده می کنیم تا مشکل بوجود آمده را به حداقل ممکن برسانیم.

ملک نیا در خصوص تولید مرغ و تخم مرغ گفت: در حال حاضر تخم مرغ با توجه به مصرف سرانه 11 کیلویی در حدود یک میلیون تن می باشد که امسال با توجه به میزان جوجه ریزی شرایط مناسبی داریم. در تیرماه حدود 115 میلیون جوجه ریزی برنامه ریزی شد که 78 میلیون در حال حاضر اتفاق افتاده است و در سال هم حدود 1 میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون جوجه ریزی مرغ گوشتی را داریم که به طور میانگین ماهیانه بین 200 تا 220 هزار تن گوشت مرغ درکشور تولید می شود.

وی اضافه نمود: در حال حاضر با ذخایر پشتیبانی در گوشت مرغ کمبودی نداریم و با توجه به شیوع کرونا در کشور و کاهش مصرف آن، میزان ذخایر پشتیبانی افزایش پیدا کرده است و براساس نیاز استان ها گوشت مرغ منجمد را در اختیارشان قرار می دهیم و مسئله ای در تامین گوشت مرغ تا انتها سال نخواهیم داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 426

به "تامین ذخایر گوشت مرغ تا انتها سال، مرغ زنده 10 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین ذخایر گوشت مرغ تا انتها سال، مرغ زنده 10 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید