افزوده شدن 350 هزار قطعه به ظرفیت فراوری مرغ خراسان شمالی

به گزارش میهن دی ال، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از افزوده شدن 350 هزار قطعه به ظرفیت فراوری مرغ استان طی سال جاری اطلاع داد.

افزوده شدن 350 هزار قطعه به ظرفیت فراوری مرغ خراسان شمالی

صادق در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه در حال حاضر 109 واحد مرغداری در این استان وجود دارد، اظهارکرد: اندازه جوجه ریزی در این واحدها در هر دوره دو میلیون و 800 هزار قطعه است.

وی گفت: در حال حاضر 102 واحد مرغداری فعال در این استان وجود دارد که در امسال پنج واحد که طی 15 تا 20 سال گذشته غیرفعال بودند به چرخه فراوری بازگشتند.

صادق اندازه فراوری مرغ در این پنج واحد را 144 هزار و 500 قطعه اعلام نمود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن طی امسال شش واحد مرغداری نیز به تعداد واحدهای فراوری مرغ استان با ظرفیت 205 هزار تن در هر دوره اضافه شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در مجموع طی امسال 11 واحد مرغداری با ظرفیت 350 هزار قطعه در هر دوره به ظرفیت فراوری استان اضافه کرده شد.

به گفته وی بعلاوه 40 تا 50 واحد نیز برای ساخت در حال گرفتن پروانه هستند.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اندازه احتیاج خراسان شمالی به مرغ را 29 هزار تن اعلام نمود و گفت: هم اکنون 21 هزار تن مرغ در استان فراوری می گردد و احتیاج استان نیز با مدیریت در جوجه ریزی در خود استان تامین می گردد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا به امروز نیز 12 هزار تن مرغ تنظیم بازار در قالب شش میلیون قطعه در استان با یاری واحدهای مرغداری توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1278

به "افزوده شدن 350 هزار قطعه به ظرفیت فراوری مرغ خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزوده شدن 350 هزار قطعه به ظرفیت فراوری مرغ خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید