اعلام زمان آغاز نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه

به گزارش میهن دی ال، خبرنگاران: مشاغل و بنگاه های فاقد بیمه آسیب دیده از کرونا که خواهان دریافت تسهیلات هستند از فردا (دوشنبه) می توانند برای ثبت نام به سامانه https://kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

اعلام زمان آغاز نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل و کارگران و کارفرمایان خانه نشین شدند. بنابراین دولت تصمیم گرفت با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دایمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت های شغلی حمایت کند.

پس از بررسی های اجرا شده در ستاد ملی کرونا و برابر اعلام بانک مرکزی، 14 رسته اصلی با 55 زیررسته که یک میلیون و 200 بنگاه را دربرمی گیرد مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا شروطی را برای پرداخت تسهیلات به کارفرمایان داشت که کد کارگاهی، داشتن بیمه، تعدیل نکردن نیروی کار و ادامه فعالیت از سال گذشته از جمله آنها بود. سپس برخی از این شرایط همچون حفظ تمام نیروی کار برداشته شد و پرداخت ها، تسهیل شد.

همچنین عیسی منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون در گفت و گو با ایرنا گفت: در مذاکراتی که با دستگاه ها و تشکل های مختلف صورت گرفت، خواسته شد که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه برای پرداخت وام ارائه شود.

براین اساس از 12 تیرماه ارسال پیامک برای افراد ذیل 14 رسته شروع شد و متقاضیان می توانند از فردا (دوشنبه- 16 تیرماه) با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 411

به "اعلام زمان آغاز نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان آغاز نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید