اعضای یک گروه هوادار ترامپ به اتهام حمله به کنگره باز داشت شدند

به گزارش میهن دی ال، وزارت دادگستری آمریکا، اعضای گروه راست افراطی موسوم به پسران مغرور که از حامیان ترامپ هستند را به اتهام حمله به کنگره باز داشت نموده است.

اعضای یک گروه هوادار ترامپ به اتهام حمله به کنگره باز داشت شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بعضی رسانه ها خبر داده اند که وزارت دادگستری آمریکا اعضای گروه راست افراطی موسوم به پسران مغرور یا پراد بویز را به اتهام حمله به کنگره باز داشت نموده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دادستان های فدرال آمریکا اعلام نموده اند که یکی از اعضای این گروه در شاخه شهر سیاتل صبح روز چهار شنبه (به وقت محلی) باز داشت شده است.

گروه پسران مغرور یک گروه راست گرای افراطی و از هواداران سرسخت ترامپ است که از سال 2016 تا به امروز دست به ایجاد خشونت هایی در آمریکا زده است.

اعضای این گروه که در ایالت های مختلف آمریکا شاخه هایی را تشکیل داده اند، در میان مهاجمان به کنگره در ششم ژانویه نیز حضور داشتند.

بنیانگذار این گروه فردی کانادایی به نام گاوین مَک اینِس است که اکنون در آمریکا زندگی می نماید.

کانادا روز گذشته این گروه را در لیست گروه های تروریستی خود و در کنار القاعده و داعش قرار داد.

وزارت امنیت عمومی کانادا با تروریستی خواندن این گروه، آن را یک سازمان نئوفاشیست نامید و گفت گروه پسران مغرور آشکارا فعالیت های خشونت آمیز را علیه کسانی که به عقیده آنان مخالف ایدئولوژی و باور های سیاسی شان بودند تشویق، بر نامه ریزی و راهنمایی می کردند.

روزنامه واشنگتن پست در این خصوص گزارش کرد که کانادا به اولین کشوری تبدیل شد که این گروه آمریکایی را تروریستی اعلام می نماید (جزئیات بیشتر).

گزارش هایی حاکی است که گروه پسران مغرور در حمله به کنگره در تاریخ ششم ژانویه دست داشته و نقش محوری را در این حمله ایفا نموده است.

واشنگتن پست نوشته در حالی که کمتر از یک ماه از این حمله می گذرد، گروه پسران مغرور اکنون در کنار القاعده و داعش در لیست گروه های تروریستی کانادا قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 782

به "اعضای یک گروه هوادار ترامپ به اتهام حمله به کنگره باز داشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای یک گروه هوادار ترامپ به اتهام حمله به کنگره باز داشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید