آموزش مرحله به مرحله مانیکور حرفه ای در خانه

به گزارش میهن دی ال، ناخن های زیبا و مرتب در زیبایی و جذابیت استایل تان بسیار مؤثرند. علاوه بر این، مرتب سازی ناخن های دست و پا یکی از اصول بهداشتی است که برای سلامتی ناخن ها باید به طور منظم انجام شود. به فرآیند تغییر سایز ناخن، مراقبت و مرتب کردن ناخن ها و پوست های اطراف آن به همراه ماساژ و لایه برداری دست، مانیکور گفته می شود. در حال حاضر بسیاری از سالن های زیبایی مانیکور را به شکل حرفه ای انجام می دهند، اما محدودیت های حاصل از همه گیری ویروس کرونا، محدودیت های زمانی و مالی سبب می شود بعضی از خانم ها نتوانند برای مانیکور به سالن های زیبایی مراجعه کنند. در این مطلب قصد داریم چگونگی انجام مانیکور خانگی حرفه ای را به شما آموزش دهیم، با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید.

آموزش مرحله به مرحله مانیکور حرفه ای در خانه

وسایل مورد احتیاج برای انجام مانیکور خانگی

 • کاسه بزرگ آب گرم
 • سوهان ناخن
 • بافر ناخن برای پولیش و برق انداختن
 • ناخن گیر
 • اسکراب لایه بردار
 • پوشر کولیکول
 • پاک کننده لاک ناخن
 • لوسیون ماساژ
 • حوله دست
 • لاک ناخن، تاپ کوت و بیس کوت
 • پد های پنبه ای
 • برس انگشتی
 • گوشت گیر یا نیپر

مراحل انجام مانیکور خانگی

1.

ابتدا دست هایتان را به خوبی بشویید و زیز ناخن هایتان را با برس انگشتی به خوبی تمیز کنید.

2.

در مرحله بعد با استفاده از لاک پاک کن، لاک های قدیمی را به خوبی پاک کنید. دقت کنید که از لاک پاک کن های استاندارد و مناسب استفاده کنید، چرا که لاک پاک کن های بی کیفیت بعد از مدتی باعث خشکی پوست و ناخن شما می شوند.

3.

مدل ناخن مورد نظرتان را انتخاب کنید، سپس با توجه به مدلی که انتخاب کرده اید ناخن هایتان را کوتاه کنید و سوهان بکشید. در این مرحله دقت کنید که ناخن ها یک اندازه باشند. مدل های مختلف ناخن های دست را بخش پایانی این مطلب معرفی کرده ایم و می توانید با توجه به فرم دست و سلیقه شخصی تان مدل ناخن مورد نظرتان را انتخاب کنید.

4.

در مرحله بعد ناخن هایتان را با ابزار بافر ناخن پولیش کنید. بافر ناخن شکلی شبیه به سنباده یا سوهان ناخن دارد و حتی بسیاری از سنباده های مکعبی، در یک سمت خود این ابزار را دارند که وظیفه اش درخشان و براق کردن سطح ناخن است.

معمولا بعد از سوهان کشیدن ناخن ها، کمی حالت زبری و کدری روی ناخن ایجاد می شود که می توانید با استفاده از بافر ناخن آن را برطرف کنید اما به هیچ وجه ناخن هایتان را بیش از حد پولیش نکنید چرا که ناخن ها مقاومت شان را از دست داده و بیش از حد نازک می شوند.

5.

در این مرحله انگشت ها و ناخن هایتان را با لوسیون ماساژ یا کرم مرطوب کننده ماساژ بدهید. ترکیب شکر و روغن زیتون یا روغن بادام و نارگیل هم می تواند یک لایه بردار طبیعی برای شما درست کند و پوستی نرم را تجربه کنید، به این صورت که شکر و روغن زیتون یا روغن بادام و یا نارگیل را با یکدیگر ترکیب کرده و به آرامی و به صورت دورانی انگشتان و دور ناخن هایتان را ماساژ دهید.

6.

سپس در یک کاسه آب گرم کمی شامپو بریزید و انگشتانتان را پنج دقیقه در آب گرم و شامپو ماساژ دهید تا گوشت اضافه دور ناخن ها که کوتیکول نام دارد، نرم شود.

7.

در این مرحله با استفاده از پوشر کوتیکول که حالتی قاشقی دارد می توانید پوسته های اضافی روی ناخن را برطرف کنید؛ به این صورت که با استفاده از این ابزار به آرامی کوتیکول را به عقب هل دهید. توجه کنید که فشار وارد شده نباید به قدری باشد که باعث آسیب رسیدن به ناخن هایتان شود.

8.

در مرحله بعد باید از گوشت گیر یا نیپر استفاده کنید. این وسیله مانند یک قیچی مخصوص برای بریدن گوشت و پوست اضافی موجود در اطراف ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. این مرحله را میتوان حساس ترین قسمت مانیکور خانگی دانست چرا که برای استفاده از نیپر باید خیلی مراقب باشید تا باعث خونریزی و آسیب انگشت ها نشوید.

9.

حالا وارد مرحله لاک زدن می شویم، ابتدا لاک بیس کوت یا پایه را روی ناخن های تان بزنید. بعد از این که بیس کوت خشک شد، دو لایه نازک لاک رنگی را روی ناخن تان بزنید و پس از آن از لاک تاپ کوت استفاده کنید تا هم لاک تان زودتر خشک شود و هم استحکام و مقاومت لاک بیشتر شود. می توانید با استفاده از ابزار طراحی ناخن، به صورت طرح دار لاک بزنید و با طرح های جذاب و خاص استایلی چشم گیر و متنوع به دستان تان بدهید.

 • 13 ایده جذاب برای طراحی ناخن در فصل بهار و تابستان

10.

در مرحله آخر یک گوش پاک کن را آغشته به لاک پاک کن کنید و دور ناخن هایتان را تمیز کنید.

انواع مدل های ناخن

حالا که مراحل مانیکور خانگی را به شما آموزش دادیم، به سراغ معرفی مدل های متنوع ناخن می رویم تا بتوانید بسته به سلیقه تان ناخن ها را طبق یکی از مدل های زیر حالت دهید.

مدل ناخن بادامی Almond-Shaped Nails

این مدل ناخن طرفداران زیادی دارد و در قسمت بالایی باریک تر می شود. ناخن های بادامی شکلی ظریف و کشیده دارد و برای انگشتان باریک و بلند مناسب است. اگر انگشتانی باریک و بلند دارید، حتما این مدل را امتحان کنید.

مدل ناخن استیلو Stiletto Shaped Nail

این مدل برای ناخن های کوتاه و انگشتان لاغر مناسب است و در میان سلبریتی هایی همچون فرگی و لیدی گاگا خیلی محبوب است. برای اینکه ناخنی به این مدل داشته باشید اضلاع ناخن خود را مساوی و موازی سوهان بکشید و کم کم نوک آن را باریک و تیز کنید تا به اندازه دل خواه تان برسد.

مدل ناخن کوتاه اوال Oval short-Shaped Nail

این مدل گرد و کوتاه بهترین انتخاب برای افرادی است که دوست دارند ناخن هایشان کوتاه و طبیعی دیده شود. این مدل، ناخن های شما را باریک و بلندتر نشان خواهد داد بنابراین برای افرادی که انگشتان کوتاه و پهنی دارند، مناسب است اما برای افرادی که دارای انگشتان باریک هستند مناسب نیست.

این مدل ناخن به دلیل کوتاهی احتیاج به مراقبت اندک دارد، بنابراین اگر زیاد فرصت رسیدن به ناخن هایتان را ندارید یا به واسطه کارهای دستی امکان شکستن ناخن هایتان وجود دارد، این مدل برایتان عالی خواهد بود.

مدل ناخن بلند اوال Oval long-Shaped Nails

این مدل ناخن گرد و بلند است، مدلی بیضی مانند دارد و ناخن هایتان را بلند و باریک نشان خواهد داد. ناخن هایتان را به شکلی سوهان بزنید که یک فرم بیضی مانند پیدا کند.

مدل ناخن مربع Square-Shaped Nails

این مدل ناخن استقامت بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارد و به سختی می شکند و برای انگشتان کوتاه مناسب است. برای بدست آوردن این مدل، دو ضلع جانبی ناخن را موازی و صاف سوهان کنید، لبه آزاد ناخن باید بر این دو ضلع عمود باشد.

مدل ناخن اسکوال Squoval-Shaped Nails

این مدل ترکیبی از مدل اوال یا گرد و مدل مربعی است، در این حالت ناخن هایتان را به صورتی سوهان می کشید که فرمی مربعی پیدا کند. بعد از ایجاد مربع با سوهان ناخن دو گوشه ی تیز ناخن را انحنا دهید.

سخن آخر

مراحل مانیکور خانگی را با دقت و احتیاط انجام دهید و پس از انجام مانیکور هم از ناخن هایتان به دقت مراقبت کنید. در هنگام انجام کارهای روزمره مانند شستن ظرف ها یا نظافت منزل سعی کنید حتما از دستکش استفاده کرده و خیلی بدون دستکش کار انجام ندهید چرا که به لاک و پوست دست خود آسیب می زنید. همچنین به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از بروز پوسیدگی ناخن ها و زرد شدن آن ها بهتر است هفته ای یک بار ناخن های خود را پاک کرده و بعد از یک روز مجدد لاک جدید خود را تمدید کنید. استفاده از انواع سرم ها و روغن های تقویت ناخن و سرم های کوتیکول برای تمامی خانم ها توصیه می شود.

منابع: wikihow , goodhousekeeping

منبع: دیجی استایل
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 963

به "آموزش مرحله به مرحله مانیکور حرفه ای در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش مرحله به مرحله مانیکور حرفه ای در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید