آمریکا: برای مقابله با حملات سایبری دارای گزینه های تهاجمی هستیم

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، وزیر دفاع آمریکا در سخنانی گفت که این کشور برای مقابله با حملات سایبری گزینه های تهاجمی در اختیار دارد.

آمریکا: برای مقابله با حملات سایبری دارای گزینه های تهاجمی هستیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ تور کانادا بیشتر بدانید.

بر اساس این گزارش، لوید آستین در تبادل نظر با خبرنگاران در واکنش به حملات سایبری اخیر به آمریکا گفت: ما از توانایی انجام عملیات های هجومی برخورداریم. ما همچنین توانایی چشمگیری برای دفاع از خود داریم و همواره به موضوع دفاع از منظر نظامی می نگریم.

وی اضافه نمود: ما همواره گزینه های موثر و معتبر را حفظ می کنیم.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی است که اخیراً 150 نهاد دولتی، اندیشکده و غیره در این کشور مورد حمله سایبری گسترده قرار گرفتند.

همچنین رئیس جمهور آمریکا باتوجه به حملات سایبری، اخیراً دستوری اجرایی برای بهبود اشتراک گذاری اطلاعات بین سازمان ها و ارتقای واکنش به نفوذهای امنیتی امضا کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با اشاره به حملات سایبری اخیر از جمله هک سایبری سولار ویندز، سرور مایکروسافت اکسچنج و حمله باج افزاری به خط لوله انتقال سوخت کلونیال پایپ لاین، دستوری اجرایی امضا کرد که محور آن تمرکز روی ارتقای امنیت سایبری این کشور است.

این دستور با ایجاد استراتژی هایی استاندارد که توسط مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های امنیتی (CISA) آنالیز می گردد، گام هایی برای بهبود اشتراک گذاری اطلاعات بین سازمان ها، معین سیاست هایی برای حفاظت از شبکه های فدرال و ارتقای واکنش به نفوذهای امنیتی اتخاذ می نماید.

طبق خلاصه منتشر شده، دستور اجرایی بایدن استانداردهایی برای نرم افزارهایی که به دولت فدرال فروخته می گردد معین می نماید و مؤسسه ملی استانداردها و تکنولوژی (NIST) مسئولیت دارد درباره قابلیت های امنیتی دستگاه های اینترنت اشیا و روش های توسعه نرم افزار به مردم عادی اطلاع رسانی کند.

هنوز معین نیست بدون اقدام و سرمایه گذاری از سوی کنگره این دستور تا چه اندازه تأثیرگذار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 998

به "آمریکا: برای مقابله با حملات سایبری دارای گزینه های تهاجمی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برای مقابله با حملات سایبری دارای گزینه های تهاجمی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید