یک دندانپزشک چطور پرسپولیس را به بحران کشید؟

به گزارش میهن دی ال، دیگر ادعایی که در رابطه با چرایی ماندن رسول پناه در هیات مدیره منتشر شد، این بود که سرپرست سابق پرسپولیس بخش اعظمی از طلب برانکو را به باشگاه قرض داده و حالا تا طلبش صاف نشود امکان قطع همکاری وجود ندارد.

یک دندانپزشک چطور پرسپولیس را به بحران کشید؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، درست پس از پایان لیگ نوزدهم و قبل از شروع لیگ بیستم و در گرماگرم فصل نقل وانتقالات ویدیویی جنجالی از مهدی رسول پناه سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس منتشر شد. رسول پناه که زیر فشار شدید هواداران و کادر فنی به خاطر جدایی چند ستاره تیم بود و در عین حال تلاش می کرد بازیکنان مدنظر کادر فنی را جذب و بدهی برانکو و دستیارانش را صاف کند، در خیابان با چند خبرنگار مشغول به گفتگو شد و هرچه دل تنگش می خواست بر زبان آورد.

ویدیوی اظهارات او در مورد کادرفنی و بازیکنان که به صورت پنهانی ضبط شده بود، منتشر شد و جو را به شدت متشنج کرد و معلوم شد هیات مدیره باشگاه با کادر فنی کارد و پنیر هستند. اعتراض ها به حضور رسول پناه بالا گرفت و کار به جایی رسید که او مجبور به ترک پست سرپرستی باشگاه شد. بعد از آن جعفر سمیعی به سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس رسید. با این حال رسول پناه همچنان در سمتش به عنوان رییس هیات مدیره به کار ادامه داد و کسی هم دیگر پی ماجرا را نگرفت.

پرسپولیس راهی لیگ قهرمانان آسیا و آنجا پیروز شد به قهرمانی رقابت های منطقه غرب آسیا برسد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. بعد از مدتی سرخ ها در فینال آسیا ناکام ماندند. بشار رسن طبق توافقی که با رسول پناه داشت از پرسپولیس جدا شد و این خشم کادرفنی و هواداران را برانگیخت. یحیی گل محمدی مدعی شد اصلا از این توافق با خبر نبوده. در فاصله فینال لیگ قهرمانان تا دربی زمزمه هایی از مسائل کادر فنی با هیات مدیره به گوش می رسید. شایعاتی نیز در مورد احتمال اخراج سرمربی سرخ پوشان منتشر شد که برخی می گفتند از جانب رییس هیات مدیره است.

دربی برگزار شد و پرسپولیس برد را در دقیقه 93 با تساوی عوض کرد. در کنفرانس خبری بعد از بازی گل محمدی که معمولا آدم خونسردی است با عصبانیت در مورد اتفاقات باشگاه و شخص رسول پناه حرف زد. این همان آتش زیر خاکستری بود که شعله گرفت و هواداران هم بلافاصله همراه با مربی محبوب شان مقابل رسول پناه ایستادند. گل محمدی در آن کنفرانس تهدید کرد اگر تا 48 ساعت بعد آن فرد (منظور رسول پناه) در سمتش باشد تصمیم جدیدی خواهد گرفت.

روز های بعد هنگامه اظهارنظر ها در مورد رابطه رسول پناه و وزیر ورزش و باشگاه پرسپولیس بود. گل محمدی سر تمرین حاضر نشد و تمرین تیم را تعطیل کرد. پیشکسوتان از مسعود سلطانی فر خواستند هرچه سریع تر در مورد این مساله تصمیم گیری کند. حتی کریم باقری که معمولا در این جور مسائل دخالت نمی کند، گفت: چه اشکالی دارد رسول پناه از پرسپولیس برود؟ در این بین خبرنگاری که بار اول ویدیوی اظهارات رسول پناه را منتشر کرده بود، گفت ویدیو های دیگری هستند که بنابر اتفاقات اخیر قصد انتشارشان را دارد. این خبرنگار مدعی شد از سوی وزارت ورزش و همچنین واسطه ها پیام هایی مبنی بر منتشر نکردن این فیلم دریافت کرده. او همچنین گفت شبکه های خبری خارجی حاضر شدند ویدیو های منتشرنشده را با قیمت خوبی خریداری کنند.

ویدیو منتشر شد و کارکردی نظیر بنزین پاشیده شده روی آتش پیدا کرد. رسول پناه در ویدیوی سوم همان حرف های قبلی را با غلظت بیشتر و اظهارات ناشایست تری بر زبان آورد و در بخشی از آن به خوشحالی بعد از گل مهدی ترابی در بازی با پیکان اشاره کرد که روی پیراهنش نوشته بود: تن ها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری رسول پناه در حالی که معلوم نبود منظورش چیست در ویدیوی مذکور گفت: تو عکس رهبری رو میزنی بالا باید تاوانش رو بدی. این جمله رسول پناه پای حراست وزارت ورزش و برخی نهاد های قضایی را نیز به ماجرا باز کرد. در این بین خیلی از رسانه ها نوشتند که جدا از حواشی، رسول پناه ادعا هایی مبنی بر دلالی سرمربی پرسپولیس کرده و باید این ماجرا پیگیری شود. بالاخره باید معلوم شود که این حرف ها صحت دارد یا خیر.

در همین حین و در حالی که بازار اظهارنظر ها داغ شده بود، پیمان اسدیان مجری شبکه خبر در استوری اینستاگرامش نوشت: طرف پروژه انبوه سازی داره تو ورامین شده مدیرعامل تیم پرطرفدار. الانم هرچی همه زور می زنن جرات ندارن از هیات مدیره بذارنش کنار او در ادامه نوشت: من که میدونم یعنی دستگاه های نظارتی نمی دونن؟! اسدیان بعد از ترند شدن شدید این استوری یک استوری دیگر گذاشت و گفت از شخص خاصی اسم نبرده و هرچه در این زمینه گفته می شود حدس خود افراد است. دیگر ادعایی که در رابطه با چرایی ماندن رسول پناه در هیات مدیره منتشر شد، این بود که سرپرست سابق پرسپولیس بخش اعظمی از طلب برانکو را به باشگاه قرض داده و حالا تا طلبش صاف نشود امکان قطع همکاری وجود ندارد.

در این سه الی چهار روز پرالتهاب باشگاه پرسپولیس جعفر سمیعی به عنوان مدیرعامل و ابراهیم شکوری به عنوان معاون اجرایی هیچ واکنشی نشان ندادند و تنها گفتند از کادر فنی تیم حمایت می کنند. رسول پناه هم استعفا نداد و یحیی نیز جمعه سر تمرینات تیم برگشت و گفت قصدش دخالت در کار وزیر ورزش نبوده است. با این حال رسانه ها مدعی شدند که یحیی پیش از بازگشت به تمرین قول اخراج رسول پناه را از مدیران رده بالا گرفته است. در بین اهالی ورزش نیز شایعه شده که امروز (دوشنبه) خبر برکناری مهدی رسول پناه از جمع هیات مدیره از سوی وزارت ورزش منتشر خواهد شد. حال باید دید پایان این جنجال بزرگ چگونه رقم خواهد خورد. البته نباید فراموش کنیم که حتی با برکناری احتمالی رسول پناه نیز حواشی به صورت کامل جمع نمی شود و انتظار می رود در مورد بخشی از ادعا های سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس تحقیق جدی به عمل بیاید.

روزنامه اعتماد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 744

به "یک دندانپزشک چطور پرسپولیس را به بحران کشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دندانپزشک چطور پرسپولیس را به بحران کشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید