گالری های بزرگ دنیا نیازمند کمک شرکت های دخانیات

به گزارش میهن دی ال، موزه های هنری دنیا و کمک های شرکت های دخانیات

پس از اینکه تعداد زیادی از موزه های هنری دنیا از پذیرش حمایت های مالی شرکت های دخانیات و داروسازی انصراف دادند، ادامه فعالیت های موزه های بزرگ دچار چالش شده است. بر اساس گزارش ایسنا به نقل از مجله هنری فریز که به شرایط گالری ها و موزه های مطرح دنیا پرداخته است، این حقیقت فاش شده که بخش بزرگی از این موزه های هنری، در اختیار کسانی است که عمده درآمد خود را از طریق خرید و فروش و یا تولید دخانیات به دست آورده اند. وقتی صحبت از کمک های مالی می شود، گالری ها و موزه های هنری دنیا خود را در بازی دو سر باخت از شرکت های دخانیات می بینند. ماه گذشته، گالری ملی پرتره لندن، کمک یک میلیون پوندی را از خانواده سکلر را نپذیرفت. از آن زمان به بعد سایر گالری ها و موزه های هنری دنیا که معتبر نیز می باشند از جمله موزه تیت، موزه گوگنهایم و موزه برلین از پذیرش حمایت های این خانواده ممانعت کردند. با خبرنگاران همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

گالری های بزرگ دنیا نیازمند کمک شرکت های دخانیات

خانواده سکلر مالک کارخانه داروسازی پاردو فارما می باشد که متهم به فریب بیماران و پزشکان در مورد خطرات ناشی از محصولات اعتیادآور خود، مانند اکسی کدون شده است. بر اساس اصول اخلاقی، این شرکت های داروسازی دیگر نمی توانند از نام خود به عنوان حامی هنر و فرهنگ استفاده کند، اما از سوی دیگر باید توجه داشت که برای این موزه های هنری جهان که بیشتر آن ها برای بقای گالری ها و ساختار خود به شدت وابسته به موسسات خصوصی و شرکت های دخانیات هستند، انصراف دادن از قبول این کمک های مالی، آسان نخواهد بود. با این حال مسئولان این موزه های هنری جهان معتقدند که در صورت ادامه حمایت های مالی این خانواده، آمار فروش بلیت ها دچار کاهش شده و اعتبار آن ها نیز زیر سوال خواهد رفت.

از طرف دیگر شرکت های دخانیات که به طور تعیین مسوول مرگ تعداد بیشتری از افراد نسبت به خانواده سکلر می باشند، از جمله دیگر حامیان بزرگ گالری ها و موزه های هنری جهان می باشند اما همواره مورد هدف قرار نگرفته و کمک های خود به گالری ها و موزه های هنری جهان را ادامه داده اند. بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، سالانه 480 هزار نفر تنها در ایالات متحده جان خود را به دلیل استفاده یا قرار دریافت در معرض دخانیات از دست می دهند. با این حال اعتراضات و نارضایتی های بسیار کمی در مورد ممانعت از حمایت تولیدکنندگان و شرکت های دخانیات از گالری ها و موزه های هنری جهان اجرا شده است.

از آنجایی که میزان حمایت مالی دولت از گالری ها و موزه های هنری جهان در بسکمک از کشورها به اندازه کافی نبوده است، بنابراین بیشتر این گالری ها گزینه ای نداشته تا به همکاری با موسسه های خصوصی مانند شرکت های دخانیات برای کمک به پیشبرد اهدافشان ندارند. جدای از مسائل پیش آمده در مورد پذیرفتن و یا نپذیرفتن کمک های مالی شرکت های داروسازی و دخانیات، حقیقت این که بقای بسکمک از معتبرترین گالری ها و موزه های هنری جهان به موسسه های خصوصی و شرکت های ثروتمند مانند شرکت های دخانیات وابسته است و این موضوع توجه بسکمک را به سوی خود جلب کرده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 282

به "گالری های بزرگ دنیا نیازمند کمک شرکت های دخانیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری های بزرگ دنیا نیازمند کمک شرکت های دخانیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید