چرا سرمان تیر می کِشد؟

به گزارش میهن دی ال، رئیس انجمن سکته مغزی گفت: دیسک های گردنی، بعضی عفونت های گوش و در افرادی که سابقه میگرن دارند می توانند درد های ناحیه پشت سر و گردن را ایجاد نمایند.

چرا سرمان تیر می کِشد؟

به گزارش فارس، مسعود مهرپور، رئیس انجمن سکته مغزی ایران در پاسخ به این پرسش که دلیل تیر کشیدن در ناحیه سر چیست؟، بیان داشت:درد های ناگهانی چیزی است که به صورت خیلی کوتاه در قسمت های مختلف سر احساس می گردد و بیشتر در جهت عصب های زیر پوستی مثلا پشت گوش یا پشت سر احساس می گردد.

وی ادامه داد: این ها جزو گروه درد هایی هستند که نورالژی بوده و خیلی وقت ها عامل خطرناکی پشت آن وجود ندارد و تحریک های عصب باعث این درد ها می گردد.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران بیان داشت: افرادی در پی ابتلا به بیماری زونا که در اثر فعال شدن ویروس آبله مرغان در سنین بالا بوده، فرد دچار ضایعات پوستی در جهت عصب می گردد، این درد ها را احساس می نمایند؛ به طوری که بعد از آن نیز می تواند درد های خیلی کوتاه ناگهانی، شدید و غیر تحملی به همراه داشته باشد.

مهرپور یادآور شد:در بیماری زونا و برخی بیماری های ویروسی نیز که عصب را تحریک می نماید و بعلاوه افراد دچار بیماری های سیستم خود ایمنی مثل افرادی که دچار ام اس هستند نیز می توانند چنین درد هایی را تجربه نمایند.

این استاد بیماری های مغز و اعصاب با بیان اینکه برخی اوقات دیسک های گردنی می توانند درد های ناحیه پشت سر و گردن را ایجاد نمایند، ابراز داشت:بعلاوه برخی عفونت های گوش و افرادی که سابقه میگرن دارند نیز می توانند چنین حالتی را داشته باشند.

وی متذکر شد:در مجموع تحریک بیشتر خود عصب های زیر پوست است که این درد ها را به وجود می آورد و با مُسکن های معمولی قابل کنترل نیست؛ البته خیلی شایع است و بیشتر این ها درد های غیر اختصاصی است، اما اگر ادامه داشت احتیاج به آنالیز بیشتری دارد یا اگر فرد زمینه این بیماری ها را دارد باید با پزشک مشورت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1268

به "چرا سرمان تیر می کِشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سرمان تیر می کِشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید