ورزش های مناسب زنان باردار در دوران کرونا

به گزارش میهن دی ال، یک پزشک متخصص آسیب های ورزشی و دردهای عضلانی در خصوص ورزش های مناسب در دوران بارداری و در برهه زمانی شیوع ویروس کرونا، شرح داد.

ورزش های مناسب زنان باردار در دوران کرونا

فریناز فهیمی پور در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد ورزش در منزل در دوران بارداری در هنگام شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به اینکه ورزش کردن در دوران بارداری موجب حفظ سلامت مادر وجنین، بهبود کیفیت زندگی و کاهش کمر درد می گردد، بنابراین انجام تمرینات ورزشی اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی ادامه داد: با در نظر دریافت شرایط قبل از بارداری و عدم ممنوعیت پزشکی جهت انجام ورزش، با مشاوره پزشک متخصص می توان در منزل به انجام بعضی ورزش ها پرداخت.

به گفته این پزشک متخصص آسیب های ورزشی و دردهای عضلانی انواع ورزش های هوازی، تمرینات قدرتی با یاری کش ورزشی، حرکات کششی و تمرینات تقویتی عضلات کف لگن را در دوران بارداری توصیه می گردد.

فریناز فهیمی پور با بیان اینکه از جمله ورزش های هوازی می توان به پیاده روی و استفاده از دوچرخه ثابت اشاره نمود، گفت: بر اساس وزن فرد، شدت تمرینات می تواند کم تا متوسط باشد.

وی اضافه نمود: مدت تمرینات نیز از 15 دقیقه در روز آغاز گردد و به طور تدریجی می تواند افزایش یابد، با این حال توصیه می گردد تمرینات ورزشی در محیط گرم و مرطوب انجام نگردد و قبل، حین و پس از تمرینات مایعات نوشیده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 230

به "ورزش های مناسب زنان باردار در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش های مناسب زنان باردار در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید