واکسن دانشگاه آکسفورد در برابرکرونا پیروز عمل کرد

به گزارش میهن دی ال، براساس گزارش های منتشر شده، داوطلبانی که واکسن ضد کرونای توسعه داده شده توسط دانشگاه آکسفورد را دریافت نموده اند در برابر ویروس کرونا ایمن بوده اند.

واکسن دانشگاه آکسفورد در برابرکرونا پیروز عمل کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه در انگلیس نشان می دهد، داوطلبانی که واکسن ضد کرونای توسعه داده شده توسط دانشگاه آکسفورد را دریافت نموده اند در برابر کرونا ایمن بوده اند.

واکسن دانشگاه آکسفورد پس از کسب نتایج امیدبخش، مرحله سوم آنالیز ها را پشت سر گذاشته است؛ مرحله ای که در آن واکسن از نظر ایمنی و سلامتی تست می گردد و این مرحله مهم ترین مرحله به شمار می رود.

شرکت داروسازی بریتانیا Astra Zenica از آمادگی خود برای آغاز کار ساخت واکسن خبر داده و دانشمندان انگلیسی تا 80 درصد اطمینان دارند که واکسن ضد کرونای آنها تا ماه سپتامبر آماده می گردد.

امیدواری برای واکسن کارآمد Covid-19 در حال رشد است زیرا دو پروژه توسعه واکسن در انگلیس و آمریکا نتایج مثبت را نشان داده اند.

تیم های دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی مدرنا، هر دو نشان داده اند که داوطلبان در طول آزمایشات مصونیت و ایمنی در برابر کرونا را بروز داده اند.

گزارش شده است، بدن افرادی که واکسن آکسفورد را دریافت نموده اند در حال فراوری آنتی بادی و گلبول های سفید و لنفوسیت تی هستند که در صورت آلوده شدن، بدن آنها به مبارزه با ویروس یاری می نماید.

در حالی که تحقیقات اولیه روی آنتی بادی ها متمرکز شده است، دانشمندان به طور فزاینده ای به نوعی مصونیت به نام ایمنی سلول T که توسط گلبول های سفید کنترل می گردد روی آورده اند.

یکی از کارشناسان دانشگاه آکسفورد در گفت وگویی با ITV News گفت: نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که دو پاسخ به سیستم ایمنی بدن وجود دارد: آنتی بادی ها و سلول های T؛ همه محققان روی آنتی بادی ها متمرکز شده اند، اما شواهد در حال رشدی وجود دارد که نشان می دهد پاسخ سلول های T در دفاع در برابر ویروس کرونا مهم است.

سلول های T کشنده به طور مستقیم به سلول های آلوده به ویروس و سلول های سرطانی حمله می نمایند و با فراوری پروتئین خاص به نام پرفورین منافذی در این سلول ها به وجود می آورند و موجب مرگ آن ها می شوند. به همین علت این نوع از پاسخ ایمنی به ایمنی سلولی معروف است.

واکسن انگلیس علیه ویروس کرونا، علائم مثبتی را مبنی بر فراوری سلول هایی نشان داده که می توانند بیماری را از بین ببرند.

این واکسن توسط شرکت AstraZeneca مستقر در کمبریج، انگلیس ساخته می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 427

به "واکسن دانشگاه آکسفورد در برابرکرونا پیروز عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن دانشگاه آکسفورد در برابرکرونا پیروز عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید