واقعیتی عجیب درباره اهرام مصر، قدیمی تر از آن هستند که فکر می کنید

به گزارش میهن دی ال، همشهری آنلاین نوشت: می گویند اهرام مصر به قدری قدیمی اندکه حتی فرعون توت عنخ آمون هم آن ها را باستانی می دانست. توت عنخ آمون معروف به پادشاه پسر، در سن 19 سالگی به شکل مرموزی درگذشت.

واقعیتی عجیب درباره اهرام مصر، قدیمی تر از آن هستند که فکر می کنید

مصر باستان برای سه هزار سال به عنوان یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین جوامع جهان مطرح بود. مصنوعات و سازه هایی که ثروت، دانش و تاثیر تمدن گذشته را به نمایش می گذارند، حفظ شده و در موزه های سراسر جهان نگهداری می شوند. یکی از داستان های جالب گذشته، داستان فرعون توت عنخ آمون و برپایی اهرام جیزه، درآمیخته با تاریخ مصر است.

یکی از بجث هایی که اخیرا در فضای آنلاین داغ شده، این است که اهرام آن قدر قدمت دارند که حتی فرعون توت نیز آن ها را باستانی می دانست. چیزی که به عنوان مدرکی بر این ادعا به نمایش گذاشته از یک وبسایت تفریح به نام eBaums World برداشته شده که در تاریخ 25 دسامبر 2018 پست شده است.

باستانی یک اصطلاح نسبی است که ممکن است معنای آن از نظر افراد متفاوت باشد، هیچ کس نمی تواند به طور قطع بگوید پادشاه توت چه چیزی را باستانی می دانست. اهرام ثلاثه جیزه بناهایی هستند که برای نگهداری مقبره فراعنه بین سال های 2250 تا 2490 قبل از میلاد ساخته شدند؛ یعنی چیزی حدود 4500 سال پیش.

شواهد تاریخی نشان می دهد که توت عنخ آمون در سال 1341 قبل از میلاد به جهان آمد و بر اساس گزارش موزه بریتانیا، در سن 18 یا 19 سالگی در سال 1323 ق. پس از حدود 9 سال سلطنت به عنوان فرعون مصر درگذشت. طبق گزارش انجمن اکتشافات مصر، توت قبل از مرگ مرموز خود، بیش از 3300 سال پیش در سلسله هجدهم پادشاهی تازه مصر باستان زندگی می کرد.

این بدان معناست که این اهرام در زمان تولد پادشاه توت تقریبا 1000 سال قدمت داشتند. با توجه به اینکه کالج دانشگاه لندن تخمین می زند که امید به زندگی مصریان باستان کمی بیش از 30 سال بوده است، این احتمال وجود دارد که پادشاه توت اهرام را باستانی در نظر گرفته باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1402 بروزرسانی: 7 آذر 1402 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1604

به "واقعیتی عجیب درباره اهرام مصر، قدیمی تر از آن هستند که فکر می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیتی عجیب درباره اهرام مصر، قدیمی تر از آن هستند که فکر می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید