نینتندو: دسته های جوی، کان سوییچ را بهتر کرده ایم؛ هنوز مشکلاتی وجود دارد

به گزارش میهن دی ال، در حالی که نینتندو سوییچ کنسول بسیار محبوبی نزد طرفداران است، یک مشکل فنی همیشگی وجود دارد که برخی از کاربران را آزار می دهد و آن هم چیزی نیست مگر دریفت دسته (خودبه خود کار کردن آنالوگ دسته) این کنسول.

نینتندو: دسته های جوی، کان سوییچ را بهتر کرده ایم؛ هنوز مشکلاتی وجود دارد

گزارش از دریفت یا رفتارهای مختل کننده دیگر پس از مدتی استفاده با جوی- کان چیز تازه ای نیست و اگرچه نینتندو با یک شکایت حقوقی درباره این موضوع روبرو شده است، در گذشته رییس نینتندو بابت این مشکل عذرخواهی کرده بود. اکنون در مصاحبه ای تازه که برای عرضه مدل اولد نینتندو سوییچ اجرا شده، شرکت نینتندو دوباره به این مشکل اشاره کرده و وعده داده که بهبودهایی در این زمینه اجرا شده است. هرچند آن ها ذکر کرده اند که هنوز تمامی این مسائل برطرف نشده اند.

تورو یاماشیتا (Toru Yamashita)، معاون کلی بخش توسعه تکنولوژی نینتندو، بیان کرده است: دسته های جوی -کان ویژگی های مختلف بسیاری دارند، بنابراین ما کار خود را روی بهبودهایی که ممکن است حتی برای بعضی از طرفداران قابل مشاهده نباشد، ادامه خواهیم داد. در کنار موضوعات دیگر، آنالوگ های دسته هم از زمان عرضه به صورت ادامه دار بهبودهایی پیدا کرده اند و ما همچنان روی بهبودهای بیشتر آن کار خواهیم کرد.

البته، در سخنان یاماشیتا به صورت واضح درباره دریفت دسته یا مسائل دیگر صحبتی نشده است اما با اشاره به مسائل دسته از زمان عرضه او به نوعی به این مشکل پرداخته است چراکه بیشتر گزارش ها از مسائل دسته های سوییچ از همان مدل ها زمان عرضه کنسول بوده اند که یاماشیتا می گوید به مرور حتی آن دسته ها هم با بررسی هایی از سوی واحد کنترل کیفیت آن ها روبرو شده است و بهبودهایی اجرا شده است.

او در ادامه صحبت های خود گفت که بخش هایی از جوی -کان به صورت سفارشی ساخته شده است و نینتندو هم آزمایش های اطمینان از کیفیت دسته و هم تغییراتی را برای بهبود پایداری دسته ایجاد کرده است. بعضی از این تغییرات در حال حاضر هم اعمال شده است و در دسته هایی که همراه با سوییچ لایت عرضه شده اند یا بعدها به صورت جداگانه فروخته شدند، دیده می شود.

با این حال، مدیر کل بخش توسعه فناوری شرکت نینتندو می گوید که بعضی از این مسائل در اثر سایش در طولانی مدت اجتناب ناپذیر است و حرکتی را که در کنترلرهای جوی-کان مشاهده می شود، به سایش حرکت لاستیک خودرو تشبیه کرد. او گفت: لاستیک های خودرو با حرکت خودرو فرسوده می شود، زیرا اصطکاک دائمی آن ها با زمین برای چرخش وجود دارد دسته هم همینگونه است. بنابراین با همان فرض، ما از خود پرسیدیم که چگونه می توان دوام دسته را بیشتر کرد و همچنین چگونه می توان کارکرد و دوام دسته را در کنار هم برای مخاطبان در سطح همواری افزایش داد زیرا هر دو اهمیت دارد؟ این چیزی است که ما به طور مداوم با آن درگیر هستیم.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1141

به "نینتندو: دسته های جوی، کان سوییچ را بهتر کرده ایم؛ هنوز مشکلاتی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نینتندو: دسته های جوی، کان سوییچ را بهتر کرده ایم؛ هنوز مشکلاتی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید