مرگ 9 کُره ای پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا

به گزارش میهن دی ال، مرکز کنترل بیماری و بهداشت کره جنوبی روز چهارشنبه تایید کرد که 9 نفر از شهروندان این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جانشان را از دست داده اند.

مرگ 9 کُره ای پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا

به گزارش ایرنا، جونگ یون کیونگ رییس این مرکز در مصاحبه با رسانه ها گفت که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است و مراتب به اطلاع همگان خواهد رسید.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از وی آورده است که هوز نمی توان با قاطعیت اعلام نمود که ارتباط مستقیمی بین این مرگ و میر ها با تزریق این واکسن وجود دارد، ولی تحقیقات کامل درباره مرگ این 9 نفر انجام می گردد.

وی اضافه کرد: ما ارتباط مستقیمی بین مرگ و واکسن یا ارتباطی بین عوارض جانبی واکسن آنفلوانزا و مرگ این افراد پیدا ننموده ایم.

وی ضمن تایید اینکه تحقیقات درباره این مساله آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه هیچ عوارض جانبی جدی از یک واکسن خاص گزارش نشده است، ما تصمیم گرفتیم که واکسیناسیون آنفلوانزا را متوقف نکنیم.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و بهداشت کره جنوبی در گزارشی آورده است که دو مورد از مرگ و میر ها احتمالا به دلیل شوک جدی پس از تزریق بوده است.

تا به امروز نزدیک به 13 میلیون نفر در کره جنوبی واکسن آنفلوانزا دریافت نموده اند، که نزدیک به 8 میلیون نفر آن ها جزو برنامه ویژه دولت بوده و واکسن رایگان به آن ها تزریق شده است.

دو فرد سالمند 68 و 78 ساله از جمله کسانی هستند که در منطقه داگو واکسن زده و جانشان را از دست داده اند.

هراس از مرگ و میر ناشی از تزریق واکسن آنفلوانزا در کره جنوبی زمانی عمومیت یافت که یک نوجوان 17 ساله در شهر بندری اینچیون پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست داد.

کیم گانگ لیپ معاون وزیر بهداشت کره جنوبی در جلسه مطبوعاتی گفت: ما از نگرانی عمومی در خصوص تزریق واکسن رایگان آنفلوانزا مطلع هستیم و احساس سرخوردگی و پشیمانی می کنیم. این مساله به طور جدی آنالیز خواهد شد، اما ابتدا باید علت دقیق مرگ های اخیر را دریابیم.

کیم جونگ گون از مسوولان تیم پزشکی مرکز یاد شده که در آنالیز ها مشارکت دارد، می گوید: از آنجا که بیشتر افرادی که واکسن آنفلوانزا زدند، هیچ مسئله ای اساسی ندارند، نتیجه گرفتیم که این واکسن ها حاوی مواد سمی نیستند.

کی مو-ران متخصص بیماری های همه گیری در مرکز ملی سرطان در کره جنوبی گفت: هیچ دارو یا واکسنی 100 درصد ایمن نیست، اما باید بدانیم که از سال 1945 میلادی تا به امروز بیش از 70 سال از استفاده از واکسن آنفلوانزا می گذرد و اگر قرار بود عده زیادی به دلیل تزریق آن جان می باختند، تا الان استفاده از این واکسن متوقف شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 575

به "مرگ 9 کُره ای پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 9 کُره ای پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید