بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین

به گزارش میهن دی ال، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازسازی آسیب های قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکونولوژی نوین یک شرکت خارجی اطلاع داد.

بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی آشپزخانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی امروز چهارشنبه 24 اردیبهشت 99 گفت: با توجه به زلزله اخیر در لرستان، ترک ها و آسیب هایی به این قلعه فلک الافلاک وارد شده که تحت عنوان پروژه بازسازی اضطراری در دستور کار نهاده شد و حداکثر تا یک ماه آینده بازسازی و مقاوم سازی قلعه فلک الافلاک به اتمام خواهد رسید.

او اضافه نمود: ترمیم آسیب های وارده این بنای ارزشمند را باید جدی گرفت، چراکه اگر بازسازی نشوند در صورت تکرار پس لرزه های بعدی ترک خوردگی ها عمیق تر می گردد و خطر بیشتری این بنای ارزشمند را تهدید خواهد نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه شرکت نمایندگی استاتیکال به شکل تخصصی پروژه بازسازی قلعه فلک الافلاک را عهده خواهد داشت، توضیح داد: این عملیات به نحوی انجام خواهد شد که ترمیم ترک خوردگی ها با کمترین دخل و تصرف در سازه بنا اتفاق خواهد افتاد. اجرای این پروژه هیچ گونه آسیب جانبی و تغییری برای بنای مذکور ایجاد نمی کند.

او با اشاره به اینکه در پی وقوع این زلزله قسمتی از موزه نیز آسیب دیده، وسایل آن جمع آوری و به گنجینه انتقال داده شده است، گفت: بازسازی و بازسازی این موزه، راهرو و دو سالن و همچنین نمازخانه در این فصل از بازسازی اضطراری قلعه فلک الافلاک انجام می گردد.

حسین جعفربکلو مدیر فنی نمایندگی شرکت استاتیکال جهانی کشور جمهوری چک در ایران نیز پس از بازدید از بنای قلعه فلک الافلاک و ترک ها و آسیب های ناشی از زلزله اخیر، بیان نمود: سازه این بنا به دلایل ناشی از قدمت، رانش تپه و در نهایت زلزله، ترک هایی دارد که با استفاده از میله های فولادی که خواص شاخص آن ضدزنگ بودن و با فرم خاص مارپیچی است و با ملاتی مخصوص به نام گروت در نقاط آسیب دیده، ترمیم خواهد شد.

او اضافه نمود: شرکت مهام بنای افق که به شکل انحصاری، نمایندگی استاتیکال جهانی کشور چک در ایران را دارد به صورت تخصصی کار مقاوم سازی بناهای تاریخی را انجام می دهد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 253

به "بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی بخش های آسیب دیده قلعه فلک الافلاک با استفاده از تکنولوژی نوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید