مذاکره با ایران درباره فعالیت های هسته ای ادامه دارد

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه آژانس بین المللی انرژی اتمی؛ رافائل گروسی؛ مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست خبری خاطرنشان کرد که ارتباطات و مذاکرات با ایران درباره فعالیت های هسته ای این کشور همچنان ادامه دارد.

مذاکره با ایران درباره فعالیت های هسته ای ادامه دارد

گروسی در این نشست خبری اظهار داشت که اقدامات راستی آزمایی به صورت دائمی دنبال می گردد و ارتباطی با تحقیقات اخیر درباره پرونده هسته ای ایران و توافق هسته ای 2015 ندارد.

مدیرکل آژانس با طرح این موضوع که همه فعالیت هسته ای در هر جایی باید با نظارت این آژانس باشد، در ادامه مدعی ابراز تأسف نسبت به اختلاف نظر با جمهوری اسلامی ایران در بعضی زمینه ها شد.

رافائل گروسی در عین حال قصد آژانس را برای دسترسی بیشتر به سایت های دیگر در ایران را رد کرد و گفت آژانس در حال حاضر چنین برنامه ای ندارد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین صدور قطعنامه ای علیه ایران را منوط به تصمیم شورای حکام بیان کرد و مدعی شد که به دنبال جهت خاصی نیست.

این سخنان مدیر کل آژانس ساعتی پس از آن ایراد شده است که نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از امروز دوشنبه در شهر وین شروع شد.

محور اصلی گفتگوهای شورای حکام، آنالیز جدیدترین گزارش مدیر کل آژانس درباره فعالیت هسته ای ایران و اجرای تعهدات برجام است.

پیشتر نیز لورنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال، از وجود آشفتگی کامل در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داده و گفته بود: متوجه شده ام که آمریکا می خواهد طی این نشست، قطعنامه ای را برای محکومیت عدم همکاری ایران با آژانس ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 401

به "مذاکره با ایران درباره فعالیت های هسته ای ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با ایران درباره فعالیت های هسته ای ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید