ماجرای فیش حقوقی دومِ نمایندگان مجلس چیست؟

به گزارش میهن دی ال، سخنگوی هیئت نظارت دوره دهم مجلس، توضیحاتی درباره محتوای فیش حقوقی دوم نمایندگان ارائه کرد.

ماجرای فیش حقوقی دومِ نمایندگان مجلس چیست؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، جمالی نوبندگانی گفت: معتقدم مانند همه جای دنیا کننده نباید احساس کند هر گونه نامه خلاف قانونی که نوشت یا هرگونه درخواستی از قوای دیگر به خصوص قوه مجریه داشت، کسی با او نمی تواند برخورد کند. الان کنندگانی هنوز شروع به کار نکردند، خودرو های فرمانداری یا جا های دیگر را استفاده می کنند، در صورتی که این خودرو ها از بیت المال است و کننده برای پرداخت هزینه هایش، مبالغی دریافت می کند.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه ها مربوط به فیش حقوقی دوم کنندگان است؟ نیز گفت: بله، مانند هزینه دفتر و ... که شامل خرج آب و برق، کرایه خودرو، بنزین مصرفی، پرسنل، پذیرایی، اقلام و نوشت افزار و تبلیغات می شود و در همان فیش ذکر می شود. با این وجود، هنوز هم خودرو می گیرند و حتی با فشار هایی بر ادارات دولتی یا دانشگاه ها، مکان هایی گرفتند تا کرایه ندهند. مبلغ کرایه خودرو برای به کارگیری در تهران است و برای خودروی شهرستان هم از همان هزینه های دفتر استفاده می شود که هزینه این گونه نیاز ها را پوشش دهد.

نوبندگانی افزود: اعتقاد دارم وقتی از یک ارگان دولتی امکاناتی مانند خودرو یا راننده می شود، چطور می توان بر روی ارگان نظارت داشت؟ همچنین آن خودرو برای کار های دستگاه اجرایی باید به کار گرفته شود و استفاده غیر اجرایی در قوه مقننه شرعاً اشکال خواهد داشت، زیرا خودرو و امکانات برای امور دولت است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 486

به "ماجرای فیش حقوقی دومِ نمایندگان مجلس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فیش حقوقی دومِ نمایندگان مجلس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید