علی نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است

به گزارش میهن دی ال، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر قرار است ظرفیت جدیدی در ورزش ایجاد کنیم باید به حوزه زنان توجه کنیم.

علی نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در آخرین نشست تخصصی نایب رئیسان بانوان فدراسیون های ورزشی در آموزشگاه ملی المپیک گفت: ورزش باید به سمتی برود که نگاه جنسیتی در آن وجود نداشته و نگاه عدالت محور حاکم باشد تا ورزش زنان بتواند نقش و صندلی خود را داشته باشد.

وی به ظرفیت های زیادی که در حوزه ورزش زنان وجود دارد، اشاره نمود و اضافه نمود: در بخش قهرمانی در حوزه زنان ظرفیت زیادی داریم که با یک برنامه ریزی می توان مدال آوری زیادی ایجاد کرد.

علی نژاد با بیان این مطلب که هر چقدر فعالیت بانوان بیشتر باشد بودجه تخصیصی افزایش می یابد، اعلام کرد: حوزه ورزش زنان هرچه پیروز تر باشد بودجه بیشتری به آنها تخصیص می یابد. بنابراین اگر فدراسیونی اعتبارات بیشتر می خواهد باید از ظرفیت بخش زنان هم استفاده کند زیرا توانایی آنها در مدال آوری بالاست.

معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین ظرفیت های ورزش زنان را بالا دانست و ادامه داد: این حق زنان در حوزه ورزش است که به اندازه مردان سهم داشته باشند. اگر قرار است ظرفیت جدیدی در ورزش ایجاد کنیم باید به حوزه زنان توجه کرد.

وی اضافه نمود: باید سرمایه گذاری در بخش جانشین پروری با جدیت بیشتری دنبال گردد و افرادی را پرورش دهید که بتوانند به توانایی های خود باور داشته و مدیریت نمایند.

علی نژاد همچنین به ظرفیت مدال آوری بانوان اشاره نمود و گفت: ورزش بانوان توانایی های بالقوه زیادی دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است و در همین بازی های المپیک رشته های کاراته، تکواندو، تیراندازی باکمان و تیراندازی توانایی کسب مدال دارند و من امیدوارم بانوان بتوانند نخستین مدال طلای بازی های المپیک را کسب نمایند.

معاون توسعه ورزش زنان هم در آخرین نشست تخصصی با نایب رئیسان زن فدراسیون ها طی سال جاری گفت: با توجه به گسترش کرونا کوشش کردیم نشست ها به شیوه ای دیگر و با تعداد کم برگزار کنیم اما هیچ نشستی لغو نشد.

علی نژاد در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: ما اگر در حوزه ورزش قهرمانی می خواهیم تحول ایجاد کنیم باید از ظرفیت زنان استفاده کرد زیرا ظرفیت در بخش زنان خالی است.

وی اضافه نمود: در مردان ظرفیت های بالقوه به بالفعل تبدیل شده است.

معاون وزیر ورزش درباره المپیک گفت: در تیروکمان، کاراته و تیراندازی و تکواندو می توان مدال گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 838

به "علی نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید