شرکت های دانش بنیان در معرفی آثار تمدنی سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارند

به گزارش میهن دی ال، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همکاری شرکت های دانش بنیان، ایده های خلاقانه و حضور بخش خصوصی می تواند در معرفی آثار تمدنی به مردم استان و سایر هم وطنان موثر باشد.

شرکت های دانش بنیان در معرفی آثار تمدنی سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارند

روابط عمومی استانداری، حسین مدرس خیابانی در جریان بازدید از موزه منطقه ای جنوب شرق گفت: همکاری شرکت های دانش بنیان، ایده های خلاقانه و حضور بخش خصوصی می تواند در معرفی آثار تمدنی به مردم استان و سایر هم وطنان موثر باشد و موجب می شود این خطه از میهن را به عنوان یک ظرفیت تمدنی و باستانی به جهانیان معرفی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این موزه آشکارا هویت چند هزار ساله سیستان و بلوچستان را به نمایش گذاشته و این پیشرفت در پنج هزار سال پیش در همه حوزه ها از جمله پزشکی، فنی و مهندسی، سازه و حوزه شهری در این موزه موجب افتخار است و می تواند یک دستمایه و پشتوانه قوی باشد تا بتوانیم به اعتبار همین تمدن غنی پیشرفت را در ایران اسلامی بیشتر از گذشته ببینیم.

وی افزود: در این مکان می توانیم تمدن چند هزار ساله شهر سوخته را به نمایش بگذاریم، اما به نظر می رسد که به اندازه آثار باستانی و میراث فرهنگی در نقاط دیگر کشور ظرفیت های استان معرفی نشده که بخشی متاثر از منابع مالی و بخشی دیگر متاثر از عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مادامی که نتوانیم سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی را به هم متصل و یک ارتباط منطقی و پیوند مستمر بین آن ها برقرار کنیم، همچنین یک اقتصاد پایدار را برای این حوزه ها تعریف نشود آثار باستانی و میراث فرهنگی ما نامکشوف خواهد ماند.

وی با تاکید بر اینکه نمادسازی باعث ایجاد هویت می شود، شرح داد: باید از نمادهای باستانی خودمان در آثار مختلف از جمله صنایع دستی استفاده و برای اعتلای هویت سیستانی و بلوچستانی نمادسازی کنیم تا از این ظرفیت بزرگ یک اقتصاد پایدار و ثروتی برای مردم استان فراهم آید.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مهمترین هدف ما در سیستان و بلوچستان ایجاد اشتغال است، بیان نمود: دولت و حاکمیت برای معرفی تمدن و هویت ایران اسلامی، یک وظیفه و ماموریت اصلی دارد اما به دلیل اینکه اولویت های ما در استان اغلب برطرف کننده شاخص های محرومیت هاست باید از بخش خصوصی کمک بیشتری بگیریم.

وی با اشاره به حمایت از بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی گفت: با این وجود حمایت فراوانی از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اجرا شده و ما با مولدسازی دارایی ها توانستیم سوله های مختلفی را به بانوان برای ایجاد صنایع دستی اختصاص دهیم.

خبرنگاران سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 1425

به "شرکت های دانش بنیان در معرفی آثار تمدنی سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های دانش بنیان در معرفی آثار تمدنی سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید