روسیه از پیشنهاد آمریکا به گرجستان برای توسعه تحقیقات نظامی بیولوژیک اطلاع دارد

به گزارش میهن دی ال، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که مسکو از پیشنهاد واشنگتن به گرجستان مبنی بر پیشنهاد توسعه تحقیقات نظامی بیولوژیک، آگاه است.

روسیه از پیشنهاد آمریکا به گرجستان برای توسعه تحقیقات نظامی بیولوژیک اطلاع دارد

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میهن دی ال از ریانووستی، ماریا زاخارووا، گفت که ایالات متحده آمریکا به گرجستان پیشنهاد همکاری در زمینه تحقیقات نظامی بیولوژیک داده است.

وی طی کنفرانس خبری گفت که مسکو می داند که آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه برنامه تحقیقات نظامی در آزمایشگاه بیولوژی لوگار واقع در نزدیک تفلیس داده است.

زاخاروا گفت: ما به هرحال تقویت حضور بیولوژیک مستقیم آمریکا در خارج را متوجه شده ایم.

وی ادامه داد: مسکو اطلاعاتی به دست آورده که نشان می دهد نمایندگانی از وزارت دفاع آمریکا اخیراً از مرکز بهداشتی ریچارد لوگار گرجستان (واقع در حومه تفلیس، پایتخت گرجستان) دیدن نموده اند و در آنجا به طرف گرجی پیشنهاد داده اند که دامنه تحقیقات بیولوژیک این مرکز را توسعه و گسترش دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این کشور بعید نمی داند که آمریکایی ها در چنین آزمایشگاه های موجود در سایر کشورها دست به توسعه و تنوع بخشی به عناصر منجر به بیماری های خطرناک برای اهداف نظامی بزند.

او در خاتمه گفت: قطعاً نمی توان این واقعیت را که آمریکایی ها اقدام به ایجاد زیرساخت دارای توانمندی بیولوژیک خطرناک احتمالی در اطراف مرزهای روسیه نموده اند، نادیده گرفت.

اخیراً با شیوع کرونا در دنیا، آمریکا سعی دارد این ویروس را محصول آزمایشگاه های بیولوژیک چین معرفی کند و به آن ویروس چینی لقب داد و مدعی است ارتش این کشور آن را فراوری و منتشر نموده است؛ ادعایی که پکن شدیداً آن را رد کرد و اقدام واشنگتن را بهانه ای برای تحت فشار قرار دادن چین دانسته است.

4106/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 188

به "روسیه از پیشنهاد آمریکا به گرجستان برای توسعه تحقیقات نظامی بیولوژیک اطلاع دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از پیشنهاد آمریکا به گرجستان برای توسعه تحقیقات نظامی بیولوژیک اطلاع دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید