دمشق: اروپایی ها برای یک بار هم که شده، رفتار خصمانه ترکیه را محکوم نمایند

به گزارش میهن دی ال، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه از جامعه بین الملل و مسئولان اروپایی خواست که حتی برای یک بار، موضع انسانی اتخاذ نمایند، از طرحهای استعماری پست خود دست بردارند و رفتار خصمانه دولت ترکیه را محکوم نمایند.

دمشق: اروپایی ها برای یک بار هم که شده، رفتار خصمانه ترکیه را محکوم نمایند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه بار دیگر از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در بحران سوریه به ویژه عملیات ارتش سوریه علیه تروریستها در استان ادلب انتقاد کرد.

این منبع گفت: اظهارات و هیاهوی مسئولان بعضی از کشورهای غربی درباره شرایط انسانی استان ادلب به خاطر عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروههای تروریستی و نادیده دریافت جنایات این گروهها و نیروهای اردوغان که با هم علیه غیر نظامیان سوری می جنگند، نشان دهنده میزان نفاق و دروغ سیاستهای این کشورهاست.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از این منبع گزارش داد که کشورهای غربی در راستای منافع خود، همچنان مسائل انسانی را سیاسی می نمایند.

وی توضیح داد: سوریه بار دیگر مایل است که به این کشورها یادآوری کند که مبارزه با تروریسم در خاکش، حق قانونی است که قوانین و منشورهای بین المللی بدان اعطا نموده است.

این مسئول سوری ادامه داد: گروههایی که نیروهای ارتش سوریه با آنان مبارزه می نماید، تحت رهبری هیئة تحریر الشام قرار دارند؛ [گروهی] که در لیست شورای امنیت، به عنوان یک سازمان تروریستی گنجانده شده و از ساکنان استان ادلب به عنوان، سپر انسانی استفاده می نماید.

این دیپلمات خاطر نشان کرد: سوریه بار دیگر تأکید دارد که در ارائه تمامی کمکهای لازم به شهروندان در سراسر جغرافیای سوری و ارائه تسهیلات به شهروندان خود که به خاطر تروریسم آواره شده بودند و به کشور خود بازگشته اند، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه سوریه به هیاهوی مسئولان غربی و گریه های دروغین آنان به خاطر رنج ملت این کشور هیچ اهمیتی نمی دهد، توضیح داد، دمشق از جامعه بین الملل و مسئولان اروپایی می خواهد که حتی برای یک بار، موضع انسانی اتخاذ نمایند، از طرحهای استعماری پست خود دست بردارند و رفتار خصمانه دولت ترکیه را محکوم نمایند.

وزارت خارجه سوریه روز گذشته ضمن محکوم کردن اقدامات آمریکا و ترکیه، تأکید کرد که سفر مخفیانه هیأت آمریکا به ادلب، دزدمنشانه و راهزنانه است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 163

به "دمشق: اروپایی ها برای یک بار هم که شده، رفتار خصمانه ترکیه را محکوم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: اروپایی ها برای یک بار هم که شده، رفتار خصمانه ترکیه را محکوم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید