دستور عفوِ ترامپ برای خود و خانواده&zwnjاش سوء استفاده از قدرت است

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلویزیون سی سپَن، چاک شومر سناتور ایالت نیویورک و رهبر اقلیت دموکرات ها در مجلس سنا در سخنانی اعلام نمود کرد: نه! آقای رئیس جمهور، دستور عفو خود و خانواده تان سو استفاده از قدرت است.

دستور عفوِ ترامپ برای خود و خانواده&zwnjاش سوء استفاده از قدرت است

رهبر اقلیت دموکرات ها در مجلس سنا در این خصوص به ترامپ هشدار داد: صدور چنین فرمانی، اهانت جدی به اختیارات ریاست جمهوری برای صدور فرمان عفو خواهد بود. گفته می گردد ترامپ از کارکنانش درباره امکان صدور فرمان عفو برای خود، اعضای خانواده اش و رودی جولیانی وکیلش سوال نموده است؛ پاسخ ساده ای وجود دارد: نه آقای رئیس جمهور!

وی در ادامه تأکید کرد که ترامپ اختیاراتی برای صدور فرمان عفو برای خود و اعضای خانواده اش ندارد.

چاک شومر در ادامه اضافه نمود: اما من سوال مهمتری دارم، همتایان جمهوریخواه ما تا چه زمان به مسامحه با این امور بی معنی ادامه خواهند داد؛ بسیاری از جمهوریخواهان به رئیس جمهور قدرت مانور دادند. این در حالی است که وزارت دادگستری آمریکا پیشتر از تحقیق درباره پرونده ای اطلاع داد که پیرامون جرایم احتمالی کاخ سفید مبنی بر اخذ رشوه جهت برخورداری بعضی افراد خاص از عفو ریاست جمهوری، تشکیل شده است.

این پرونده 18 صفحه ای که بخش ناچیزی از آن رسانه ای شده است؛ حاوی شواهد دادستانی واشنگتن درباره این اتهامات است.

در این اسناد، به زمان ارتکاب جرم یا نام افرادی که احتمالاً در رشوه گیری دخیل هستند، اشاره ای نشده است.

این تحقیق در حالی صورت می گیرد که چند نفر از مشاوران ارشد ترامپ به انجام جرایمی متهم هستند و برآورد ها درباره عفو آنها افزایش یافته است.

هفته گذشته نیز، مایکل فلین مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید که متهم به دروغ گویی در باب پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 بود، از سوی ترامپ مورد عفو نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 675

به "دستور عفوِ ترامپ برای خود و خانواده&zwnjاش سوء استفاده از قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور عفوِ ترامپ برای خود و خانواده&zwnjاش سوء استفاده از قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید