خبرنگاران معاون استاندار: رتبه آذربایجان غربی در شاخص فضای کسب و کار 19 رده بهبود یافت

به گزارش میهن دی ال، ارومیه- خبرنگاران- معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات کم نظیر دولت در حوزه بهبود فضای کسب و کار، گفت: رتبه استان در این حوزه از بهار سال 1396 تا بهار سال گذشته، 19 رده بهبود یافت و به رتبه برتر کشوری رسید.

خبرنگاران معاون استاندار: رتبه آذربایجان غربی در شاخص فضای کسب و کار 19 رده بهبود یافت

نادر صادقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: کسب رتبه برتر کشوری در سه فصل بهار، تابستان و پاییز سال گذشته که به کسب رتبه برتر طول سال 1398 منجر شد، نشان دهنده اقدامات اثرگذار در حوزه بهبود فضای کسب و کار بوده که به صورت مستمر نیز ادامه داشته است.

وی از کسب رتبه دوم برای آذربایجان غربی در شاخص های بهبود فضای کسب و کار طی تابستان سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: البته این رتبه نیز در بهار سال جاری، دوباره ارتقا یافت و ما همچنان نخستین استان کشور در این شاخص ها به شمار می رویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه شاخص کشوری از بهار سال گذشته در خصوص بهبود فضای کسب و کار حدود 6 واحد بوده، خاطرنشان کرد: این رقم در بهار سال گذشته 5.4 واحد، تابستان 5.3، پاییز 5.1 و زمستان سال گذشته 5.4 بوده ولی در بهار سال جاری به 5.15 بهبود یافته است.

صادقی گفت: در بهار سال جاری فاصله ما با میانگین کشوری در بهبود فضای کسب و کار نزدیک به یک واحد بوده که فاصله ای بسیار قابل توجه به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه در بهار 1396 آذربایجان غربی با شاخص استانی 5.77 رتبه 20 کشوری را در حوزه بهبود فضای کسب و کار در اختیار داشت، اضافه کرد: این رقم طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، همواره بهبود یافته که نشان دهنده اقدامات موثر در حوزه فضای کسب و کار بوده است.

وی همچنین از بهبود رتبه آذربایجان غربی بین سال های 1397 و 1398 در خصوص نرخ بیکاری خبر داد و اضافه کرد: در حالی که رتبه استان طی 2 سال پیش در این بخش، بیست و سوم بود با بهبود 6 رتبه ای طی سال گذشته به رده 17 رسید که کار بسیار ارزشمندی به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: این استان طی سال گذشته، جزء استان های برتر کشور در بیشترین کاهش نرخ بیکاری بود که امیدواریم این فرایند همچنان ادامه داشته باشد.

استفاده از شاخص های مختلف در راستای نشان دادن شرایط اقتصادی، بسیار مهم و ضروری است و شاخص بهبود فضای کسب و کار نیز به همین دلیل طراحی شده است.

این شاخص بدون دخالت نهادهای دولتی و با پرسش نامه از فعالان بخش خصوصی از طریق اتاق بازرگانی تهران محاسبه می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 509

به "خبرنگاران معاون استاندار: رتبه آذربایجان غربی در شاخص فضای کسب و کار 19 رده بهبود یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندار: رتبه آذربایجان غربی در شاخص فضای کسب و کار 19 رده بهبود یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید