حمل کالاهای ضروری در 18 روز اخیر 36 درصد افزایش داشته است.

به گزارش میهن دی ال، به گزارش تجارت نیوز، ، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاد ای گفت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا 14 فروردین ماه امسال حمل محمولات کشاورزی، دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم، بالغ بر یک میلیون و 670 هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 36 درصد افزایش داشته است. در این مدت، بالغ بر 767هزار تن کالا در قالب 31 هزار سفر از بنادر کشور به مقاصد داخلی حمل شده است که بندر امام خمینی (ره) با 53 درصد کالاهای اساسی بیشترین و بندر امیرآباد با 16 درصد رتبه دوم را در این خصوص به خود اختصاص داده اند؛ ضمن این که بندر چابهار با افزایش چشمگیر ورود حمل کالاهای اساسی با 10 درصد رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

حمل کالاهای ضروری در 18 روز اخیر 36 درصد افزایش داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که برای تامین کالاهای اساسی مردم تمهیدات ویژه ای اتخاذ شده است، افزود: فارغ از محموله هایی که در طول سال وارد کشور می شود، کشتی های زیادی منتهی به اواخر اسفند و فروردین ماه وارد شدند که این شرایط همزمان با شرایط خاص کشور به لحاظ گسترش بیماری کرونا و اتخاذ تدابیر مختلف برای مهار این بیماری بوده است. این در حالی است که معمولا در طی همین ایام و به ویژه در فروردین ماه به علت شرایط ایام نوروز همه ساله حمل کالاها به کمترین میزان خود می رسد اما امسال با تدابیر و مساعدت های صورت گرفته، این مهم انجام شد.

حسن نیا گفت: با نگاه ملی که در خصوص ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد، مسئله ای در خصوص حمل ونقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مسئله ای در تردد در راه های کشور ندارند و امید آن است که شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل شده به رانندگان فداکار در روزهای اول طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا نباشیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از رفتار خصمانه اشرار در جاده ایرانشهر که منجر به از دست رفتن مرحوم محمدتقی مهابادی یکی از رانندگان شریف کشورمان شد که در صف مقدم حمل تجهیزات بیمارستانی و کالاهای اساسی مورد نیاز هم وطنان خود در ایام پیکار با کرونا خدمت می کرد، اظهار تأسف و تأثر کرد و گفت: بی شک آن مرحوم و تمامی رانندگان تلاشگر ناوگان حمل و نقل عمومی جزو خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و تحت حمایت این وزارتخانه محسوب می شوند. یقیناً نقش پررنگ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در جابجایی کالاهای ضروری هموطنان در این برهه زمانی خاص در کارنامه افتخارآمیز این غیورمردان ثبت و ضبط خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 238

به "حمل کالاهای ضروری در 18 روز اخیر 36 درصد افزایش داشته است." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل کالاهای ضروری در 18 روز اخیر 36 درصد افزایش داشته است."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید