تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی در سال 1400

به گزارش میهن دی ال، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی از تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی در سال 1400 خبر داد.

تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی در سال 1400

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی را یک اقدام مغفول مانده دانست و اضافه نمود: با تکمیل این آیین نامه، از صدور پروانه، ساخت و سازهای غیرمجاز و رویه هایی که موجب این همه ناهنجاری در کشور شده است، جلوگیری خواهد شد.

اسلامی یادآور شد: با توجه به ضوابط و الگوهایی که آن را در سال 1400 عملی خواهیم کرد، برای نخستین بار در تاریخ کشور این نظام قدرتمند در شهرسازی کشور پیاده خواهد شد.

وی با اشاره به دستاوردهای حوزه شهرسازی و معماری این وزارتخانه در سال گذشته، اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در حوزه شهرسازی که در سال های 98 و 99 پایه گذاری شد، این بود که نگاه ما در شهرسازی، نگاه به مسائل اجتماعی و ضرورت پایبندی به الزامات ضوابط و شهرسازی به ویژه به معماری ایران و اسلامی بود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این راستا توانستیم هر آنچه را که تبدیل به گره ای مزمن و کهنه شده بود، در سال 99 با کار کارشناسی مستمر و مداوم حل کنیم و نگذاریم که هیچ مساله ای به عنوان درد مزمن در شهرسازی کشور باقی بماند.

وی یادآور شد: شهرهای بدون طرح جامع و طرح تفصیلی را شناسایی کردیم و همه را در دستور کار قرار دادیم، به گونه ای شد که برای آن ها مشاور مشخص کردیم و منابع برای آن در دستور کار قرار گرفت.

اسلامی اضافه نمود: در دستور کار قرار دادن این شهرها بدون توجه به رویه های قبلی بود زیرا برخی سعی می کردند که این موضوع را به خاطر مسایلی، به گردن سایر نهادها از جمله شهرداری ها بیاندازند اما این موضوعات به دلیل مسایل مالی و دیگر انگیزه های آشکار و پنهان و نیز افرادی که علاقه مند به تهیه طرح جامع و تفصیلی نبودند، متوقف و موجب خارج از نُرم ماندن ساخت و سازها شد که آن را ساماندهی کردیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 869

به "تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل آیین نامه اجرا و نظارت بر شهرسازی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید