تظاهرات آلمانی ها و اتریشی ها علیه قرنطینه؛ 100 نفر دستگیر شدند

به گزارش میهن دی ال، صدها نفر از معترضان به قوانین سرسختانه قرنطینه مربوط به کرونا با تجمع در مرکز برلین و وین خواهان لغو این محدودیت ها شدند و پلیس آلمان نیز بیش از یکصد نفر از معترضان را دستگیر کرد.

تظاهرات آلمانی ها و اتریشی ها علیه قرنطینه؛ 100 نفر دستگیر شدند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل میهن دی ال، صدها نفر از مردم آلمان در اعتراض به تشدید قوانین مربوط به قرنطینه به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس در مرکز برلین تظاهرات کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس ضدشورش آلمان که ماسک بر صورت های خود پوشانده بودند روز گذشته (شنبه) با دهها معترض این کشور که در مرکز برلین با تجمع خواهان لغو قوانین قرنطینه مربوط به کروناویروس شده بودند، درگیر شدند.

طبق این گزارش، معترضان فریاد می زدند: من می خواهم به زندگی بازگردم و پلاکاردهایی را به دست گرفته بودند که بر روی آنها شعارهایی همچون از حقوق قانونی محافظت کنید و آزادی همه چیز نیست اما بدون آزادی، هیچ چیز امکانپذیر نیست نوشته شده بود.

پلیس آلمان در صفحه رسمی توییتر خود اعلام نمود که بیش از یکصد نفر از معترضان را دستگیر نموده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که بعضی از معترضان کوشش می کردند تا همچنان فاصله اجتماعی را از یکدیگر رعایت نمایند و بر روی زمین نشسته بودند و ماسک بر صورت های خود داشتند اما باقی معترضان در کنار یکدیگر و بدون رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی قرار گرفته بودند.

آلمان همچون چندین کشور دیگر در سراسر دنیا، محدودیت های شدیدی را برای فعالیت های عمومی به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا وضع نموده است و در 17 ماه مارس (27 اسفند 98) اعلام قرنطینه کرد.

اوایل ماه جاری میلادی، دادگاه قانون اساسی آلمان حکم کرد که در صورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، افراد اجازه برگزاری تظاهرات اعتراضی را دارند.

تظاهرات در مرکز برلین در حالی برگزار شده است که آلمان در رده پنجم کشورهای دنیا با بیشترین آمار مبتلایان به کروناویروس را دارد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه اطلاع رسانی worldometers، تا روز گذشته (یکشنبه) دستکم دو میلیون و 921 هزار و 439 نفر از مردم سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 203 هزار و 289 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

آلمان با 156 هزار و 513 مورد ابتلا و پنج هزار و 877 مورد فوتی بعد از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه، بیشترین آمار مبتلایان به کووید-19 را در دنیا به خود اختصاص داده است.

به دنبال کاهش آمار و ارقام مبتلایان به کرونا در آلمان، دولت این کشور اجازه داده است تا فروشگاههای کوچک تر و همچنین نمایشگاههای فروش خودرو و دوچرخه و کتاب فروشی ها از روز دوشنبه هفته جاری، آغاز به بازگشایی نمایند اما قوانین فاصله گذاری اجتماعی تا سوم ماه می (14 اردیبهشت ماه) همچنان پابرجاست.

بنا بر گزارش های رسانه های غربی، تظاهرات مشابهی در پایتخت اتریش در اعتراض به محدودیت های قرنطینه مرتبط با شیوع کرونا برگزار شده است و آنطور که رسانه ها گزارش کردند حدود 200 نفر از معترضان به قوانین قرنطینه در وین تظاهرات برپا کردند و خواهان لغو این قوانین شدند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی worldometers، تا روز گذشته (شنبه)، ابتلای دستکم 15 هزار و 148 نفر به کروناویروس در اتریش مورد تأیید قرار گرفته است و 536 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، جمعی حدود 200 نفر روز آدینه هفته گذشته با تجمع در پایتخت اتریش، خواهان لغو محدودیت هایی شدند که بیش از یک ماه است در این کشور به منظور جلوگیری از شیوع کرونا وضع شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 274

به "تظاهرات آلمانی ها و اتریشی ها علیه قرنطینه؛ 100 نفر دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات آلمانی ها و اتریشی ها علیه قرنطینه؛ 100 نفر دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید