اهدای یک اثر تاریخی متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد به موزه حرم مطهر رضوی

به گزارش میهن دی ال، یک بانوی کرمانی یک اثر تاریخی متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد را به موزه حرم مطهر امام رضا علیه السلام اهدا کرد.

اهدای یک اثر تاریخی متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد به موزه حرم مطهر رضوی

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مهدی قیصری نیک معاون موزه های سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی امروز چهارشنبه 18 فروردین ماه 1400، گفت: با اهدای سفالینه ای مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد توسط یک بانوی فرهنگ دوست کرمانی به موزه رضوی، عمر قدیمی ترین شیء تاریخی موجود در این موزه به پنج هزار سال رسید.

او اضافه نمود: فاطمه بیگم روح الامینی، از هموطنان کرمانی یک خمره سفالی نخودی رنگ را با حدود پنج هزار سال قدمت خریداری و به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

قیصری نیک ادامه داد: اقدامات مربوط به شناسنامه نویسی، تصویرسازی و مستندسازی این اثر تاریخی که مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد است اجرا شده و این اثر به زودی در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت.

او اظهار کرد: این اثر، قدیمی ترین شیء تاریخی موجود در موزه رضوی است و با اهدای این سفالینه پنج هزار ساله، عمر قدیمی ترین شیء تاریخی این موزه هزار سال افزایش پیدا کرد.

فاطمه بیگم روح الامینی اهداکننده این سفالینه تاریخی یکی از نویسندگان و دبیران پرتلاش آموزش و پرورش در کرمان است که تأسیس موزه آموزش و پرورش کرمان یکی از خدمات او به شمار می رود.

بیشتر بخوانید:

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 883

به "اهدای یک اثر تاریخی متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد به موزه حرم مطهر رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای یک اثر تاریخی متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد به موزه حرم مطهر رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید